Basketbol antrenörlerine kaliteli eğitim

banner37

KTC Basketbol Federasyonu, ülke basketbolunun gelişimine katkı sağlayacak önemli bir organizasyona imza atıyor

Basketbol antrenörlerine kaliteli eğitim
banner90
banner8

KTürkiye’nin en deneyimli basketbol antrenörlerinin katılımı ile düzenlenen ‘Basketbol Antrenör Gelişim Semineri’ açılış konuşmaları ve ilk eğitimin verilmesi ile başladı. Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) RA-25 Spor Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine yoğun bir katılım olurken, toplam 33 basketbol antrenörü kayıt yaptırdı.

Emiroğlu: Biz eğitimin gücüne inanan bir federasyonuz


Seminerin açılış konuşmasını yapan KKTC Basketbol Federasyonu Eğitim Birimi Sorumlusu Osman Emiroğlu, federasyon olarak ortak değer olan basketbolun daha güzel oynanmasını, daha heyecanlı yaşanmasını ve gelecek kuşakların bu oyunun güzelliklerini yaşamlarına katmalarını amaçladıklarını belirtti.

Özyel: TBF Eğitim Kurulu olarak 2 yıllık sürede 71 eğitim verdik


TBF Eğitim Kurulu Temsilcisi Murat Özyel, eğitim kurulu olarak Şubat 2018’de göreve başladıklarını ifade ederek, yaptıkları çalışmaları özetledi.  Görevde oldukları süreçte 71 antrenör eğitimi verdiklerini, bu süreçte değişikliklerle gelişim sağladıklarını belirten Özyel, KKTC Basketbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde bulunmaktan duydukları memnuniyete vurgu yaptı.

Başkan Sütçü: Antrenörlük tüm basketbol bileşenlerini bir araya getiren bir buluşma noktasıdır


banner134
Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, basketbol ailesinin bir araya gelmesinin kendilerini her zaman heyecanlandırdığını, geleceğe umutla bakmayı sağladığını ve motive ettiğini söyledi. Başkan Sütçü, görev süreleri boyunca kalıcı değişimleri nasıl yaratabilecekleri ve ülke basketboluna nasıl yön verebilecekleri konularında çalışmalar yürüttüklerini, bundan sonra da bu çalışmalara devam edeceklerini aktardı.


Basketbol gelişiminin kalbinin antrenörlük olduğuna işaret eden Başkan Sütçü, antrenörlüğün tüm basketbol bileşenlerini bir araya getiren bir buluşma noktası olduğunu bildiklerini dile getirdi.


 

Seminerin ilk eğitimini Yakan verdi


Basketbol Antrenör Gelişim Semineri’nde ilk eğitim deneyimli basketbol antrenörü Alaeddin Yakan tarafından verildi. ‘Hızlı Hücum, Bireysel Fundamental Çalışmaları’ isimli dersin ardından yine yakan tarafından ‘Hızlı Hücum, Takım Organizasyonu’ isimli ders verildi. Seminerde bugün öğleden sonra oturumunda Hakan Yavuz tarafından Zone Press Çalışmaları isimli ders verilecek ve ilk gün tamamlanacak.

Günün programı

09.30 Atletik Performans Çalışmalarında Yeni Trendler (Aydın Demirözü)

11.00 Aile Oyuncu Antrenör İlişki Yöntemleri (Simru Kavak)

13.00 Pick and Roll Savunma Çeşitleri (Hakan Yavuz)

14.30 Pick and Roll Hücum Çeşitleri (Alaeddin Yakan)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75