Basketbol Başaran’a dönüyor

banner37

Basketbol Federasyonu’nun girişimleri ile KKTC basketbolunun ‘mabedi’ olarak anılan Başaran Spor Salonu, yeniden ülke basketboluna kazandırılıyor

Basketbol Başaran’a dönüyor
banner99

Salonda tadilat çalışmaları başlarken, salon ortasında bulunan duvar yıkıldı. İki aydan kısa bir sürede özellikle federasyonun kurumsal altyapısı için birçok çalışmaya imza atan ve çalışmalarına devam eden yönetim, Spor Dairesi ile birlikte salonun tadilatı ve altyapı çalışmalarına da başlamış oldu.

Mevlit: Basketbolun mabedini yeniden basketbola kazandırıyoruz


banner134
Federasyon Başkanı Orhun Mevlit “Daha önce kaderine terk edilen, sonrasında farklı spor branşları için kullanılan salonun bugün tekrar basketbola kazandırılmak için var olan duvar yıkılıyor. Salon birkaç hafta içerisinde kısmi bir iyileştirmeyle basketbolda altyapı antrenmanlarına açılacak” dedi.

“Buraya ülkemizdeki basketbolun başladığı yer diyebiliriz”


Mevlit, “Bu bağlamda projelendirip, 2021 bütçesi içerisinde önemli bir yere getireceğimizi düşünüyoruz. Burası sadece benim için değil, birçok basketbol sever için de önemli bir yer. Çünkü birçok insan salondaki ilk maçını burada oynadı, en önemli maçlar burada oynandı. Buraya ülkemizdeki basketbolun başladığı yer diyebiliriz. Çok heyecanlı ve tutkuluyuz. En kısa zamanda burayı harika maçlarla kullanmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75