Basketbol net değil

banner37

Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, Bakanlar Kurulu’nun yapacağı açıklamaların ardından kulüplerle görüşerek fikir alacaklarını bunun ardından da yönetim olarak toplanacaklarını, bunlar olmadan bir şey söylemenin doğru olmayacağını belirtti

banner87
Basketbol net değil
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN

COVID-19 salgını nedeni ile liglerini durdurma kararı alan Bzsketbol Federasyonu, gelecek adına henüz netleşen bir duruş oluşturmadı. Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, 18 Mayıs’ta Bakanlar Kurulu’nun açıklayacağı idman ve maçlarla ilgili kararı bekleyeceklerini, bu kararın ellerine ulaşmasının ardından 1 hafta içinde kulüplerle görüşerek fikir alacaklarını belirtti. Sütçü, alacakları fikirlerin ardından da yönetim kurulu olarak toplanıp nihai kararları vereceklerini ifade etti.

“Kulüplerin görüşlerini alarak tüm liglerin durumunu değerlendireceğiz”


Başkan Sütçü, erkekler ligi, kadınlar ligi, gelişim liglerinin ne olacağının bu süreç sonunda netleşeceğini ifade ederek, en doğru kararları vermek için tüm görüşleri alarak hareket edeceklerini belirtti.

Erkekler Ligi’ndeki kulüplerin başkan ve yetkilileri ile daha önce video konferans yolu ile görüştüklerini, tarihleri görmeden karar üretmenin doğru olmayacağı konusunda hemfikir olduklarını anımsatan Başkan Sütçü, Pazartesi netleşme olasılığı var o zaman bir araya gelip konuşacağız ve gerekeni yapacağız” dedi.

“Başbakan 1 hafta içinde ilk ödemeyi alacağımızı söyledi”


Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ve sporun yetkilileri ile federasyonlar olarak bir araya geldikleri toplantıda mali durumların kendilerine aktarıldığını, Başbakan’ın ödemeleri imzalayarak Maliye Bakanı’na yolladığını kendilerine ilettiğini söyleyen Başkan Sütçü, 1 hafta içinde ilk dilimi alacağımız sözünün verildiğini aktardı. Ahmet Sütçü ikinci dilimin de gelecek ay ödeneceği sözü verildiğini, bu iki ödeme ile uzun süredir sıkıntı yaşanan bazı durumlarla ilgili kısmi rahatlama yaşayacaklarını belirtti.

“Yaz aylarında salonların durumunu da kulüplerle görüşeceğiz”


Liglerin en erken Temmuz başında başlayabileceğini de belirten Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü, salonların yaz aylarında maç oynamaya müsait olup olmadığını da kulüplerle görüşerek netleştireceklerini ifade etti. Sütçü, bu süreçteki en büyük üzüntüsünün Türkiye Bölgesel Altyapı Şampiyonalarında bir üst tura yükselen gençlerimizin bu başarılarının taçlanamaması olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75