Basketbolda Büyük Erkekler Ligi başlıyor

banner37

Basketbolda Büyük Erkekler Ligi başlıyor
banner90
banner99

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Ligi bugün başlıyor. Pandemi şartları nedeniyle Açılış Kupası’nın ardından faaliyetlerine ara vermek durumunda kalan federasyon, sporda açılım sürecinin başlamasının ardından önce U17 Erkek Ligi ve ÜNİLİG mücadelesini başlatmıştı. Sıradaki organizasyon ise Büyük Erkekler Ligi olacak.

Açılışta GAÜ ile YDÜ karşılaşıyor


Ligin açılış maçında bugün Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) karşılaşacak. Mücadele saat 19.30’da başlayacak.


Ligde ilk haftanın diğer maçlarında 29 Mayıs Cumartesi günü Soyer Spor ile Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 30 Mayıs Pazar günü Koopspor ile Çetinkaya, Atatürk Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek.

Tek devreli oynanacak


banner134
Tek devreli lig usulüne göre altı takımla oynanacak olan Büyük Erkekler Ligi’nde maçların ardından lig sıralamasına göre saha avantajı kuralı uygulanacak. Ardından yarı finalde iki galibiyete ulaşan takımlar finale yükselecek. Final serisi ise üç galibiyete ulaşan takımın şampiyon olacağı şekilde oynanacak.

Yarı finaller ve final


Yarı finallerdeki maçlar 21-27 Haziran 2021, final serisindeki maçlar ise 28, 30 Haziran, 2 Temmuz ve gerekirse 5 ve 7 Temmuz tarihlerinde oynanarak lig tamamlanacak.


Lig karşılaşmaları Basketbol Federasyonu’nun bir süre önce başlattığı YouTube kanalının yanı sıra bazı maçlar BRT2 ekranlarından yayınlanacak.

İlk Haftanın Programı:

27 Mayıs Perşembe

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu: GAÜ-YDÜ (19.30)

29 Mayıs Cumartesi

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu: Soyerspor-DAÜ (17.00)

30 Mayıs Pazar

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu: Koopspor-Çetinkaya (18.00)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75