Basketbolda değişim yaşanacak 

banner37

Basketbolda değişim yaşanacak 
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit, yeni sezon ve görevden alınan Merkez Hakem Komitesi’nde yaşanan değişim ve gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Günlük strateji belirleyeceğiz”

Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde hareket ettiklerini belirten Mevlit, ülkemizde son zamanlarda artan yerel bulaştan dolayı tedbirlerin artırıldığına dikkat çekerek, salgınla ilgili bilinmezliğin mevcut olduğuna parmak basarak bulaş oranına göre hareket edeceklerini söyledi. Mevcut bulaş oranının azalma göstermesi halinde maçların oynatılabileceğine işaret eden Mevlit, vakaların azalacağına olan inancını belirterek, buna göre hareket edeceklerini kaydetti. Mevlit, Koopspor dışındaki tüm takımların antrenmanlarına devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

banner134
“Karar MHK’nın değişimi yönündeydi”

Merkez Hakem Komitesi’ndeki değişim konusunda da açıklamalarda bulunan Mevlit, genel kuruldan başlayarak mevcudun devamlılığı değil, değişim yönünde bir karar olduğuna dikkat çekerek, yeni komitenin atanacağını açıkladı.

Hakemlerin testlerinin yapıldığını, Türkiye’den özel izinle hakem eğitmenleri getirttiklerini belirten Mevlit, Soner Evitan ve Eser Taçoy’un kendileri için çok değerli olduğuna işaret ederek, hakem değerlendiricisi ve gözlemci olarak bundan sonra da kendilerinden yararlanmaya devam edeceklerini kaydetti.

Uzun zamandır sistem değişikliği olmadığını belirten Mevlit, ancak kendilerinin yeni sistemi oturtmak kararlığında olduklarına vurgu yaptı.

“Başkan belirlendi sıra yönetimde”

MHK’ya yapılacak atamanın sivilleştirileceği, basketbol hakemliğinden gelmeyen, MHK başkan ve üyelerinin belirleneceği yönünde prensip kararı aldıklarını vurgulayan Mevlit, başkanın belirlendiğini, kısa sürede görevlendirmelerin yapılacağını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75