Basketbolda seçim zamanı

banner37

3 adayın yarışacağı seçimli genel kurulda Ertuğ Nasıroğlu, Ahmet Sütçü ve Tamer Bolat üyelerden başkanlık için onay isteyecek

banner87
Basketbolda seçim zamanı
banner90
banner8

ERTUĞ NASIROĞLU:

 • 3 yıl önce belirlediğimiz projelerin tümünü hayata geçirdik
 • Adayların yapacağız dediği vaatleri biz zaten yaptık
 • Yoldan geçeni alıp yönetime koyacak değilim, sürprizlerim var
 • Tek eksiğimiz federasyon binasının tadilatı oldu

 

AHMET SÜTÇÜ:

 • Kolektif ve ihtiyaçlara erken cevap veren bir yönetim oluşturduk
 •  İstatistikleri web sitemizden yayınlayacak, sosyal medyayı etkin kullanacağız
 • Tüzük ve talimatları eksiksiz şekilde uygulayacağız
 • Eğitim, bütçeleme ve altyapı gelişimi bizim için çok önemli konu başlıkları

 

TAMER BOLAT:

 • Tüm kesimlerin katılımı ile bilimsel temelde bir çalıştay yapacağız
 • Ümitler ligini kurarak daha çok genci basketbola kazandıracağız
 • Bölgelerden temsilcileri yönetime ekledim, hedef her bölgeye dokunmak
 • Tesisleşme ve katkının artırımını sağlamak için çalışacağız

 

Şükrü BURAĞAN

 

Son dönemlerde ciddi yükseliş yaşanan basketbolda yönetime 3 farklı isim talip oldu. 30 Eylül’de gerçekleştirilecek seçimli genel kurulda adaylar 13 kulüpten onay isteyecek. 7 oyu bulan adayın çıkmaması durumunda seçim ilk 2 aday arasında bir hafta içerisinde tekrarlanacak.

Mevcut Başkan Ertuğ Nasıroğlu yeni dönemde de görevini sürdürmek isterken, mevcut Asbaşkan Ahmet Sütçü hazırladığı yönetim ile başvurusunu yaptı. Yönetimini hazırlayan bir diğer aday Tamer Bolat da yeni dönemde başkanlığa talip olduğunu açıkladı.

 

Nasıroğlu: Adayların vaat ettikleri her şeyi biz zaten yaptık

 

Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu ise katıldığı bir televizyon programında adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ertuğ Nasıroğlu, 3 yıl önce ortaya koydukları tüm projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, tek eksik kalanın federasyon binasının tadil edilmesi olduğunu aktardı.

2 adayın vaat ettiği projeleri kendi döneminde zaten başladığını, bunları duyduğuna şaşırdığını söyleyen Nasıroğlu, “Projelerin devamını getirmek istiyoruz deseler daha doğru olur” dedi.

 

“3 yıl önce hangi projeyi söylediysek, hayata geçirdik”

Nasıroğlu, “Tüzüğü tadil ettik, kadınlar ligini kurduk, büyük erkekler ligini 3 devreli hale getirdik. Ümitler ligi için başvuru kabul ediyoruz, o adımımızı da attık. 3’lü hakem sistemine geçmek için de öneriyi MHK’ya sunduk” diyen Nasıroğlu, 21 yaş altı oyuncuların koydukları kural sayesinde daha fazla süre aldığını belirtti.

 

“MHK bana sormadan hiçbir zaman adım atmadı”

YDÜ’nün düzenlediği Suat Günsel Kupası’nda hakemlerimizin görev almama durumuna karşı direttiklerini ve sonucunda görev almalarını sağladıklarını ifade eden Nasıroğlu, “MHK bana sormadan hiçbir zaman adım atmadı. Hakemlerde sıkıntı var mı var, dünyanın her yerinde var. Ama hakemlerimiz falan takımı isteyerek kaybettirir sözüne inanmam” dedi.

 

“Yoldan geçeni alıp yönetime koyacak değilim”

Kendi listesini açıklamayan ve sürpriz isimler var diyen Nasıroğlu, listesindeki isimlerden birisinin Türkiye Basketbol Federasyonu’nda görev almış Seyfi Savaş olduğunu belirtti.

“Yoldan geçeni alıp yönetime koyacak değilim, iş yapacak isimler olacak” diyen Nasıroğlu, geçmiş dönemde kararların en az 6 yöneticinin onayı ile alındığını vurguladı.

Ertuğ Nasıroğlu bazı basın mensuplarının yaptıkları haberlerle basketbolu karıştırmaya çalıştığını da savundu.

 

Sütçü: Kolektif çalışan ve ihtiyaçlara erken cevap verebilen bir yönetim oluşturuyoruz

 

Basketbol Federasyonu’nun geçmiş döneminde Asbaşkanlık görevini yürüten Ahmet Sütçü, basketbolu ileriye taşıma adına başkanlık görevine talip olduğunu söyleyerek, kolektif yapıda bir yönetim ile çalışacaklarını belirtti. Gazetemize yönetimine ekleyeceği kişileri açıklayan Ahmet Sütçü, Metin Ersoy, Ercan Başaran, Alişan Şenol, Av. Özlem Bendaşan, Hasan Poyrazlı isimlerini verdi ve eklenecek yeni isimler bulunduğunu da ifade etti.

 

"Tüzük ve talimatlar eksiksiz uygulanacak"

Sütçü, tüzüklerin uygulanmasına çok önem verdiğini, önceden kararlaştırılacak talimatlarla birlikte eksiksiz şekilde uygulama yapacaklarını ifade ederken, ligin organizasyonunu da kulüplerle istişare içerisinde önceden tarihleri ile belirleyip açıklayacaklarını, herkesin de plan programını buna göre yapacağını vurguladı.

 

"Aktif web sitesi oluşturup, istatistikler yayınlayacak, sosyal medyayı etkin kullanacağız"

Yenilik getirmek adına web sitesinin daha aktif kullanımı yanında bu site aracılığı ile maçların tüm detayları, lig organizasyonları, bilgilendirmelerin bulunmasını amaçladıklarını ifade eden Ahmet Sütçü, maç istatistiklerinin siteye yükleneceğini bu sayede herkesin maçlardaki detayları inceleyebileceğini aktardı. Sütçü sosyal medyayı etkili kullanarak kitleleri basketbol konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme amacında olduklarını söyledi.

 

"Eğitim, bütçeleme ve altyapı gelişimi bizim için çok önemli konu başlıkları"

Eğitime önem vereceklerini, antrenör ve hakem gelişim seminerleri vereceklerini aktaran, bunun yanında Türkiye Basketbol Federasyonu ile ilişkileri ileriye taşıyacakları bilgisini veren Ahmet Sütçü, gerek bütçeleme, gerek altyapı kulüplerinin desteklenmesi gerekse de basketbolun daha da güçlendirilmesi adına kulüplerle işbirliği halinde çalışacaklarını sözlerine ekledi.

 

Bolat: Her bölgeden bir temsilcinin yönetimde olmasına önem veriyorum

Başkan adaylarından Tamer Bolat ise gazetemize açıklamalarda bulundu, yönetim kurulunu açıklayarak söze başladı. Yönetiminde eski başkanlardan Levent Çağdal yanında İrfan Tunçalp, Gökhan Gazioğlu, Şifa Çolakoğlu, Mehmet Kofalı isimlerinin netleştiğini belirten Tamer Bolat, özellikle bölgelerden yönetici olmasına çok önem verdiğini bu aşamada Güzelyurt bölgesi için bir yönetici için temaslarının sürdüğünü, kısa bir süre içerisinde yönetiminin tamamlanacağını ifade etti.

Takım sayısı konusunda konuşan Bolat, mevcut sayıyı artırmak adına operasyonel adımlar atacaklarını, özellikle Mağusa’da en az 1 takımın yer alması adına görüşmeler yapacaklarını ifade etti.

 

“Basketbol ailesi ve akademisyenlerin katılımı ile çalıştay yapma düşüncemiz var”

Tamer Bolat, ülke basketboluna hizmet eden tüm alanlardan, antrenör, yönetici, hakem, spor yazarı, her görüşün ortaya konulabileceği ve akademisyenlerin de katkı sağlayacağı bir basketbol çalıştayına ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, bu yönde adım atarak gelecek planlarını bunun üzerine kurmak istediklerini belirtti.

Çalıştay yanında antrenör ve hakem gelişim seminerleri için Türkiye’ye gidişler yanında ülkemizde de gelişim seminerleri yapmak istediklerini, bu alanda 25-30 yılını basketbola harcayan usta antrenörleri ve yıllarını basketbola harcayan hakemleri onore edebileceklerini belirtti. Bolat, yönetimlerinin çağdaş işleyişle basketbola ivme kazandıracağını ifade etti.

 

“Tesisleşme ve katkının artırımı konularına çok önem veriyoruz”

Bolat, göreve gelmeleri durumunda aksaklık giderme adına iyi bir çalışma dönemine gireceklerini, bunun yanında tesisleşme adına da projeler üreterek, devlet ve hükümet yetkilileri ile görüşeceklerini ifade etti. Basketbola ayrılan katkının çok az olduğunu, kulüplerin altyapılarının gelişimi adına rakamın arttırılması gerektiğini aktaran Tamer Bolat, kendilerinin de bu yönde her yetkiliye durumu izah edeceklerini ifade etti.

 

“Tek maçlık yarı final serisi dünyada görülmedi”

Geçtiğimiz sezon büyük erkekler yarı final serisinin bir maçta tamamlanmasına vurgu yapan Bolat, bunun dünyada örneği olmadığını, göreve gelmeleri halinde bu durumu düzelteceklerini, yarı finalde 3’ü, finalde ise 4’ü bulanın şampiyon olacağını belirtti. Bolat, ümitler ligi kurulmasının yaş aralığına sıkışan gençleri kazanabilme adına çok önemli olduğunu, bunu hayata geçirmek istediklerini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75