banner6

Baştaş-Gürün ikilisi zirvede

banner37

Baştaş-Gürün ikilisi zirvede
banner151 banner143

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD), Kyrenia Offroad Derneği ile işbirliği içerisinde yeni sezonudün Alagadi’de açtı. Baştaşlar Sun Valley sponsorluğunda ve 14.Esentepe Zerdali Festivali etkinlikleri kapsamında, EsentepeBelediyesi’nin de katkılarıylayapılan yarışta 11 ekip start aldı.

Alagadi’de hazırlanan yaklaşık 7 kilometrelik etabı Offroad Sprint formatında, biri deneme olmak

üzere üçer kez geçen yarışçılar,keyifli ve teknik etapta sıcakhavanın da etkisiyle zorlu bir

mücadele geçirdiler.

Güven Sigorta’nın da katkılarıyla hayata geçirilen yarışın tamamlanmasının ardından servis alanında ödül töreni yapıldı ve dereceye girenlere kupaları takdim edildi. Tomcat araçlarıyla, 7 dakika 23,163 saniyelik derece elde eden Ahmet Baştaş-Ahmet Gürün ikilisi birinci olurken, güneyden yarışa katılan üç ekipten biri olan Spyros Drolisiotis-Antonis Marasinos ikilisi, Jeep Cherokee araçlarıyla, yaklaşık 2 saniye farkla ikinci, Mitsubishi Pajero araçlarıyla Göksel Macila-Edim Macila ikilisi ise sadece 0,2 saniye farkla üçüncü oldu.

T1 sınıfında ise Orhun Mevlit-Serkan Kuzhan ikilisi birincilik kupasını aldı. Yarışın tek kadın sporcusu olan ve Hasan Reyhan’ın co-pilotluğunu yapan Seda Erpak da kupa ile ödüllendirildi.

Ödülleri; Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, Baştaşlar Direktörleri Sinem Baştaş ile Ahmet Baştaş, Baştaşlar Genel Koordinatörü Ahmet Esenyel ve KKORD Başkanı Hakan Kofalı ile KYOFF Başkanı Musa Ersoy takdim etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104