banner6

Batıda nefesler tutuldu

banner37

K-Pet Süper Lig’de 24 Aralık Cumartesi günü, Lefke 16 Ağustos Stadı’nda karşı karşıya gelecek olan ve batı derbisi özelliğini taşıyan maçta Lefke ve Binatlı takımları hazırlıklarında sona geliyorlar

Batıda nefesler tutuldu
banner90
banner99

Aziz AZİZOĞLU

İki takım açısından da önem arz eden bu maç öncesinde her iki teknik adam da iddialı açıklamalarda bulundu.

Solkanat “Hedefimiz ilk 5”

Ligde hedeflerinin ilk 5’te yer almak olduğunu aktaran Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat, bu bağlamda çalışmalarını sürdürdüklerini ve Binatlı maçına mutlak üç puan parolası ile hazırlandıklarını söyledi. Göreve geldikten sonra oynadıkları iki maçı da kazandıklarını ve bunun takım üzerinde olumlu bir etki yarattığını söyleyen teknik adam, Lefke’de uzun yıllar çalıştığını ancak elinde ilk kez bu kadar kaliteli ve geniş bir kadro bulunduğunu vurguladı. Yakup ve Aykut’un asker olmaları nedeniyle antrenman sorunları bulunduğunu anlatan Solkanat, bu problemi çözmeleri halinde ligin ikinci yarısında daha etkili ve daha güçlü bir Lefke izlettirebileceklerini söyledi. Hafta sonu Binatlı ile önemli bir maç oynayacaklarına da değinen Solkanat, rakiplerini iyi analiz ettiklerini ve bu maçı kazanmak istediklerini söyledi.

 

Davutoğlu “Kazanmaya gideceğiz”

   Lefke’nin kendi sahasında kolay puan vermediğini çok iyi bildiklerini söyleyen Binatlı Teknik Direktörü Gökmen Davutoğlu, bu bilinçle Lefke’ye gideceklerini ancak kendilerinin de puana ihtiyaçları olduğunun ortada olduğunu söyledi. Rakipten çekinmediklerini, kendilerinin de son haftalarda iyi bir oyun ortaya koyduklarını dile getiren Davutoğlu, takımın bu performansının, kendisini Lefke maçı için umutlandırdığını anlattı. Kemal Uçaner ve kaleci Ercan’ın cezalı olmasına rağmen görev vereceği oyunculara güvendiğini söyleyen Davutoğlu, iyi mücadele etmeleri ve oyuncularının verecekleri görevleri yerlerine getirmeleri durumunda Lefke’den puan alacaklarına inandığını söyledi. Son haftalarda hakem hatalarından çok başlarının ağrıdığını da ifade eden Davutoğlu, hakemlerden maçlarda daha dikkatli olmalarını ve hiçbir takımın kaderiyle oynamamalarını istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104