Bayraktar net konuştu

banner37

Yenicami’de Tansel ve Hüseyin Sadıklar’dan sonra Behiç Kum ve Mehmet Göktaş da takımda kaldı. Sırada İbrahim Çıdamlı ve Emin Atabek bulunuyor

Bayraktar net konuştu
banner87

Can İPCİOĞLU

Yenicami önümüzdeki sezonun kadrosuna yönelik çalışmalarını sürdürürken önceliğini iç transfere çevirdi. Kaptan Ünal Kaya’nın serbest transfer hakkını kullanarak Mağusa Türk Gücü’ne gitmesinin ardından orta alanda yaşanan eksikliği geçtiğimiz sezon başka takımlarda kiralık olarak oynayan Behiç Kum ile Mehmet Göktaş’ı takımda tutarak giderme yoluna gitti. Takımın bu sezon başına getirilen Özgü Bayraktar ise çok iyi tanıdığı ve yaklaşık olarak 6 yıldan beridir görev yaptığı siyah beyazlı camiada tek yetkili olarak göreve getirilmesinden dolayı mutlu olduğunu ve amaçlarının zirvede mücadele edip şampiyonluk kovalayan bir ekip yaratmak olduğunu vurguladı.

“GG’den Gökhan Özer için görüşmelere başlıyoruz”


Yenicami’nin çiçeği burnundaki antrenörü Özgü Bayraktar birçok konuda merak edilenlere açıklık getirdiği açıklamasında Tansel ve Hüseyin Sadıklar sonrasında Behiç Kum ve Mehmet Göktaş’ın da takıma geri döndüklerini, İbrahim Çıdamlı ve Emin Atabek’in de takımda kalmasını istediğini ve bunun için görüşmelerin yapılacağını vurguladı. Takımdan kaptan Ünal’ın ayrılmasına rağmen orta alanda yaşanabilecek oyuncu sayısı fazlalığını dikkate alarak Esentepe’den dönen Yakup Şen’ın bir sezon daha başka bir takımda kiralık olarak gitmesinde yarar olacağını ifade eden Bayraktar, bu genç oyuncuyu Esentepe’de oynadığı 2 sezon boyunca takip ettiklerini ve yeteneğine güvendiklerini söyledi. Geçtiğimiz sezon savunmanın göbeğinde yaşadıkları sıkıntının farkında olduklarını ve bu yönde yerli transfere yöneldiklerini ifade eden Özgü Bayraktar, Gençlik Gücü’nden Mehmet Kaygısız ve Gökhan Özer için araştırma yaptıklarını ve Gökhan Özer için görüşme yapacaklarını belirtti. Bayraktar, Mehmet Kaygısız’ı ise yeşil beyazlı camianın bırakmayacağını ifade etti.

“Aminu ile devam edeceğiz, Ebuka ve Kenneth’ten haber bekleyeceğiz”


Bunun dışında bu bölge için yurt içinde araştırmalarına devam edeceklerini, yabancı oyuncu tercihini ise buradan yana yapmayacaklarını belirten Bayraktar, yabancı oyuncu konusunda ise geçtiğimiz sezon takıma devre arasında katılan Aminu’nun performansını beğendiklerini, bu oyuncunun sakatlığı nedeni ile uzun süre oynamadığını ancak yavaş yavaş iyileştiğini söyledi. Aminu ile yola devam edeceklerini fakat oyuncunun ligin ilk iki haftasını kaçırdıktan sonra sahalara döneceğini vurgulayan Bayraktar, John Ebuka ve Kenneth’in kalmasını istediklerini, Ebuka’nın Portekiz’de şansını denediğini olmazsa gelmesini beklediklerini söylerken, Kenneth için de yurt dışında bir takımla anlaşmazsa takıma dahil olacağını açıkladı.

“Yabancıda B planımız hazır”


Bayraktar, yabancı oyuncu konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda Kıbrıslı Türk Menajer Erdem Konyar ile B planı konusunda görüştüklerini belirtti. Teknik ekibinde bulunan Hakan Dervişoğlu ve İsmail Soydan’ın yanı sıra takımın kuvvet çalışmaları sırasında Mustafa Sakallı ve Berkiye Kırmızıgil’den destek alacaklarını ve bu ikilinin bazı idmanlarda yer alacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER