Bekleyiş sürüyor

banner37

Futbolun ana unsurlarının başında gelen futbolcular, yaşanan belirsizlik ortamının bir an önce bitmesini ve yeşil sahalara dönülmesini arzu ediyor. Mağusa Türk Gücü’nden Uğur Gök, Hamitköy’den Agit Altan, Doğan Türk Birliği’nden Kenan Oshan, Binatlı’dan Mustafa Süzgen ve Göçmenköy’den Fikret Yağcıoğlu belirsizliğin bir an önce son bulması beklentilerini dile getirdiler

Bekleyiş sürüyor
banner99

Can İPCİOĞLU

Uğur Gök (Mağusa Türk Gücü):


“Futbolu çok özledim. İki hafta önce haftada iki defa olmak üzere antrenmanlarımıza başladık. Ligin ne zaman başlayacağı belli olmadığı için şu an hafif antrenmanlar yapıyoruz. KTFF’nin kararını açıklamasından sonra yeni bir antrenman programı ile sezona ağırlık vereceğimizi düşünüyorum. Liglerin başlaması ve futbola dönmemiz için sabırsızlanıyorum.”

Agit Altan (Hamitköy):


“Kıbrıs Gazetesi ailesine teşekkürlerimi sunuyorum bu ortamda biz futbolcuları merak edip konu hakkında bizlere düşünce ve fikirlerimizi sordukları için. Yine söylüyorum bizler Covid’e değil sporu yönetenlere mağlup olduk. Üç aydır futboldan uzak bir hayat yaşıyoruz. Her ne kadar bireysel koşular yapsak da, spor salonlarına gitsek de takım halinde çalışamadığımız için futboldan adım adım kopuyoruz. Halı sahalar açık, spor salonları açık ama ne hikmetse futbol maçları yasak. Tüm dünya ileri giderken Kıbrıslı futbolcular ve Kıbrıs’ta futbol oynayanlar adım adım geriye doğru gidiyor. Üç aydır futboldan uzak kalmış ve bireysel olarak bir şeyler yapmaya, her şeyimiz olan futboldan uzak kalmamaya çalışıyorum. Bu süreç ne kadar devam eder bilmiyorum ama maddi anlamda zor günler yaşıyoruz. Bizimde geçindirmemiz gereken bir ailemiz var, bizden maddi olarak beklentiler var. Umarım en kısa sürede bu yanlış düşünceler ortadan kalkar. Şunu unutmamalıyız Spor Sağlıktır. Bizi sağlığımızdan uzak tutmayın.”

Kenan Oshan (Doğan Türk Birliği):


“Yeni sezonun başlamasını dört gözle bekliyorum. Camia olarak başarıya aç bir durumdayız. En son şampiyonluğu 10 yıl önce aldık. Yeni sezonda bu hasreti sonlandırmak için çok istekli ve arzulu şekilde çalışıyoruz. Tabi ki bu Covid-19 durumunun vermiş olduğu belirsizlik bizim biraz motivemizi düşürdü. Fakat takımdaki hocalarımız ve takımdaki tecrübeli isimlerimiz biz gençleri daha iyi bir şekilde motive ediyor. Bu sezonum başlamasıyla takım olarak şampiyonluğa şimdiden inanmış durumdayız. Allahın izliyle bu sene Girne’ye kupalar getireceğiz.”

Mustafa Süzgen (Binatlı):

banner134


“Biz futbolcular futbolla yatıp futbolla kalkan insanlarız. Futbol hayatımızda olmayınca hayatımızda bir eksiklik olduğunu hissediyoruz. Futbol Federasyonu’nun bir an önce bu durumla daha yakından ilgilenmesi ve karar alınıp sezonun açılış tarihinin belirlenmesini istiyoruz.”

Fikret Yağcıoğlu (Göçmenköy):


“Yeni sezon için ben de bütün futbolcu arkadaşlarım gibi sabırsız bir şekilde bekliyorum. Umarım federasyonumuz ve sağlık bakanlığımız gerekli önlemleri alarak bir an önce başlamamızı sağlarlar. Futbolu çok özledik. Ama artık bu belirsizlikten kurtulup net bir sonuç çıkarılması gerekir, çünkü motivasyon ve psikolojik açıdan futbolcuların kendini hazırlaması gerekir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75