banner6

'Benim gözüm korkmaz'

banner37

Küçük Kaymaklı’nın çiçeği burnunda teknik direktörü İltaç Karayel, zor camialarda çalışmaya alışık olduğunu vurguladı

'Benim gözüm korkmaz'
banner150 banner151 banner143

-Kaymaklı’da ikinciliğin başarısızlık olarak kabul edildiğini biliyorum. Ama benim gözüm korkmaz. Zor camialarda ilk görevalışım değil.

-Peşin hükümlü değilim, herkesi göreceğim, Musa ve Yaşınses’i de yakından takip edeceğim. Zokou ve Shoko’nun son durumlarını da inceleyeceğim.

-Sistem konusunda aceleci değilim. Uygun bir takım yapısı ile bir değil, birkaç sistem yaratıp, alternatifler yaratabiliriz

-Bir teknik adamın işine karışılması, onun yetersizliğinden kaynaklanır. Ben kesinlikle işime karıştırmam. Öyle bir girişim olursa zaten görevi bırakırım.

 

Şükrü BURAĞAN

 

   Futbolumuzun iddialı kulüplerinin başında gelen Küçük Kaymaklı, bir süreden beridir gündemine aldığı teknik direktör İltaç Karayel ile anlaşırken, tüm gözler deneyimli teknik adama çevrildi. Karayel, attığı imzanın ardından gazetemize özel açıklamalarda bulunarak, Küçük Kaymaklı’da yapacağı görev konusunda önemli detaylar paylaştı.

 

“Peşin hükümlü değilim, tüm oyuncuları göreceğim”

   Deneyimli teknik adam, geride kalan sezonun ikinci devresinde takımın ortaya koyduğu performansı beğendiğini ifade ederken, 1-2 takviye ile şampiyonluğa oynayacak bir takım yaratacağını belirtti.

Peşin hükümle hareket etmeyen biri olduğunu, bu yüzden tüm oyuncuları sezon hazırlık sürecinde görmek istediğini belirten Karayel, performanslara göre kadronun daralabileceğine işaret etti.

Karayel, Musa ve Mustafa Yaşınses’in performanslarını yakından takip etmek istediğini, Gönyeli’de bulunduğu sürede çalıştığı kiralık genç oyuncuları burada da mercek altına alacağını vurguladı.

 

“Amani ve Shoko’yla ilk çalışan benim, çok memnundum”

   Yabancı oyuncu kontenjanı konusunda eldeki isimlere değer verdiğini ifade eden Karayel, Samuel Zokou da dahil Joshua Odo, Herve Amani ve Slavi Shokolarov’un kendisi için çalışılabilecek isimler olduğunu belirtirken, tümü için de ayrıca düşüneceğini belirtti. Amani ve Shokolarov’la çalışan ilk kişinin kendisi olduğunu ve bu oyuncuların performansından hep memnun olduğunu belirten Karayel, yabancı konusunda ince eleyip sık dokuyacağı mesajını verdi.

 

“Sadece iyi kadro yetmez. Onu doğru kullanmak gerek”

   Futbolda başarının iyi oyuncular alıp etkili bir kadro kurmakla yakalanamayacağını, buna ek olarak bazı önemli detayların var olduğunu belirten Karayel, “Bir kere eldeki kadroyu doğru kullanmak gerekiyor. Oyuncuların kafasının rahat ve hedefe kilitlenmiş olması da gerekiyor. Kısacası bütünlüğü sağlamak başarıda önem taşıyan bir husustur. Biz de bunu yapmak için buraya geldik” dedi.

 

“Herkes kendi işini doğru şekilde yaparsa, kurumsal yapı oturur”

   Küçük Kaymaklı’nın zor bir camia olduğunu, ancak kendisinin Yenicami ve Çetinkaya gibi aynı derecede zor iki camiada daha görev aldığını belirten Karayel, “Benim gözüm korkmaz. Bu tip görevler zor ama zevklidir. Böylesi ortamlar bir teknik adamın motivasyonunu arttırır. Sonuçta Kaymaklı’ya isteyerek geldim ve ikinciliğin başarısızlık olarak kabul edildiğini biliyorum. Ben de ona göre çalışacağım” dedi.

   Herkesin işini yaptığı bir kurumsal yapıda başarının gelmemesi için bir sebep olmayacağını savunan İltaç Karayel, “Futbolcu futbolunu en iyi şekilde oynayacak, ben teknik adamlığımı en doğru şekilde yapacağım. Başkan ve yönetim de kendi görevlerini en iyi şekilde icra ederse kurumsal yapı oturur ve başarının önü açılır. Kaymaklı’da bunu başaracak Hasan Tosunoğlu başkanlığında güçlü bir yönetim ve oyuncu kitlesi var”.

 

“Herkes 3-5-2 oynarken, ben 4-4-2 ile şampiyonluk kovalıyordum”

Takımda uygulayacağı sistemin ne olduğu yönünde sorulan soruya cevap veren deneyimli teknik adam, sistem seçimini yapmak için oyuncularla belli bir süre çalışması gerektiğini, ancak gelecek sezon pozitif ve doğru futbol ortaya koyarak ligin en iyi futbolunu oynamak istediklerini söyleyerek şöyle devam etti;

“ 5 yıl önce K.Kaymaklı’ya karşı Bağcıl’da şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz ligde herkes 3-5-2 oynarken, biz 4-4-2’de ısrar etmiştik. O sezon oynadığımız pozitif futbol ile de son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi vermiştik. Sistem konusunda aceleci değilim. Uygun bir takım yapısı ile bir değil, birkaç sistem yaratıp, alternatifler yaratabiliriz”.

 

“İşime karıştırmam. Aksi durum olursa ayrılırım”

Ülke futbolunda teknik adamların işine karışıldığı bir takım durumların yaşandığının hatırlatılması üzerine net konuşan Karayel, “Bir teknik adamın işine karışılması, onun yetersizliğinden kaynaklanır. Yetersiz olduğunu hissederlerse bazı kişiler ellerini ayaklarını işin içine sokabilirler. Ben kesinlikle işime karıştırmam. Öyle bir girişim olursa zaten görevi bırakırım. Ben her şeyi bilir havasında değilim, sonuçta yeni bir camiaya geliyorsam öğrenmeyi, dinlemeyi tecrübelerden faydalanmayı tercih ederim. Ama günün sonunda teknik kararları kendim alırım” dedi.

 

“Gönyeli, Süper Lig’e layık bir camia”

İltaç Karayel, geçtiğimiz sezon yarım devre görev yaptığı Gönyeli’de güzel günlerinin geçtiğini, futbola tutkulu bir camiada çalışmanın keyfini yaşadığını ifade ederek, “Yeni sezonda Gönyeli’ye başarılar diliyorum. Umarım layık oldukları Süper Lig’e yükselirler” dedi.

 

“Kaymaklı taraftarı güzel günlere hazır olsun”

Sözlerinin sonunda K.Kaymaklı taraftarına da değinen Karayel, hayranlık duyulacak bir taraftar kitlesi tanımlaması yaparak, takımın kötü gününde dahi tribünlere gelinmesinin ve takıma tepki yerine moral vermeye çalışılmasının hayranlık duyulacak bir taraftar örneği oluşturduğunu söyledi.

İltaç Karayel, “Kaymaklı taraftarı güzel günler için hazır olsun ve bunu beklesin” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 10:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110