Bıçaklı: Öncelik sporcu sağlığı

banner37

Ülkemizdeki olağan üstü durum nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken, spor kamuoyu yetkililerinden de birlik-beraberlik ve gelecekle ilgili mesajlar gelmeye devam ediyor. Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı da yaptığı değerlendirmede liglerin ilerde yapılacak düzenlemelerle bir şekilde neticeleneceğini ancak şu an için, önce gelenin insan sağlığı olduğunu vurguladı

banner87
Bıçaklı: Öncelik sporcu sağlığı
banner90
banner99

Levent TEZEL

“Sertoğlu ile her an iletişim halindeyiz”


Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, şunları söyledi: "Dünyayı ve doğal olarak da ülkemizi etkileyen salgın tehlikesi ile birlikte başta futbol olmak üzere tüm sportif faaliyetler de durduruldu. Kulüpler Birliği Başkanı olarak Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile her an için temas halindeyiz. Günlük olarak gelişmeleri değerlendirip, ileriki günlerdeki olası hareket tarzlarını değerlendiriyoruz. Bir süre sonra hayatın normale dönmesi ile birlikte yapılacak düzenlemelerle ligimiz bir şekilde tamamlanacaktır. Fakat şu an için önemli olan sporcuların sağlığıdır. Ayrıca bu sezonun tamamlanması dışında gelecek sezon ile ilgili bir takım çalışmalar yapılması da gereklidir."

“Tüm kulüplerle birlikte ortak bir karar alınacak”


"Gelecek sezonun nasıl oynanacağı, yabancı sayısının ne olacağı gibi futbolu çok yakından ilgilendiren konular ile ilgili olarak bir takım kararların da bu süreç geçtikten sonra alınması gerekecektir. Bunun yolu da gerçekleştirilecek olan genel kurulda tüm kulüplerin ortak kararlar üretmesi şeklinde olacaktır diye değerlendiriyorum. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bir söz vardır. Hiç bir uçak havada kalmaz. Bundan hareketle yeter ki kararlar alacak, yapılacak düzenlemelerle ilgili fikrimizi paylaşacak noktaya gelelim. O zaman mutlaka futbolumuzu en iyi şekilde idame ettirecek kararlar kulüpler tarafından üretilecektir."

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75