Bilardocular Avrupa arenasında

banner37

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun ülkemizi KKTC Bayrağı altında temsil ettiği 2019 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası Hollanda’nın Veldhoven Kenti’nde gerçekleştirilen Açılış Seremonisi’nin ardından başladı. Açılış Seremonisinde KKTC Bayrağını dünya üçüncüsü ve Avrupa ikincisi Milli Sporcumuz Mustafa Alnar taşıdı

banner87
Bilardocular Avrupa arenasında
banner99

29 Temmuz akşamına kadar sürecek olan 2019 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda 28 ülkenin milli takımları hem takımsal hem de ferdi olarak yarışıyor.


KKBF kafilesinde Başkan Aşkın Burcu ve Antrenör Mehmet Şanlısoy ile birlikte 2 kız, 4 yıldız ve 5 genç olmak üzere toplam 11 sporcu yer alıyor.

Mustafa ve Alara emin adımlarla


Geçtiğimiz yıl 10 Top Disiplini’nde Avrupa İkinciliği elde eden Genç Milli Sporcumuz Mustafa Alnar, bu kez şampiyonluk için emin adımlarla ilerliyor. Alnar 10 Top Disiplini’nde çıktığı ve zorlanmadığı ilk iki karşılaşmada İsveç’ten Ragnar Gronsten’i 7-1 ve Polonya’dan Adam Stankiewicz’i 7-3 yenerek kayıpsız adını ilk 16’ya yazdırdı.

  Avrupa üçüncülüğü unvanlı Alara Ghaffari ise Avusturya’dan Anna Riegler ve Hollanda’dan Megan Rademakers’ı aynı sonuçlarla 5-4 yenerek 10 top disiplinine iyi bir başlangıç yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108