Bilardoda şampiyonlar geçidi

banner37

Bilardoda şampiyonlar geçidi
banner99

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun her yıl tüm yaş kategorilerinde 8 etap üzerinden gerçekleştirdiği KKTC Bilardo Şampiyonası Kızlar, Gençler ve Senyörler kategorilerinde tamamlandı. Şampiyonada her yaş kategorisinde ilk üç dereceye girmeyi başaran sporcular KKTC Milli Takımlarını oluştururken,  IOC tarafından tanınan Avrupa Şampiyonaları’nda ülkemizi KKTC bayrağı altında temsil ediyor.

Kızlarda Alara Ghaffari tahtını korudu


2016 yılından beridir kızlar birinciliğini elinde bulunduran ve 2017 Avrupa Şampiyonası’nda Bronz Madalyaya ulaşan Alara Ghaffari tecrübesi ile yeniden 2021 KKTC Kızlar Şampiyonu oldu. Mağusa Gelişim Akademisi Bilardo Takımı’nın,  Alara’nın birinciliği ile birlikte Sevimsu Yazgan Arıkan ve Emine Yeğen’in performansı sonucu kızlar kategorisinde ilk üç dereceyi elde etmesi dikkat çekti.
 

1) Alara Ghaffari                : 02760  (Mağusa Gelişim Akademisi)

2) Sevimsu Yazgan Arıkan: 2500  (Mağusa Gelişim Akademisi)

3) Emine Yeğen: 2165      (Mağusa Gelişim Akademisi

4) Ufuk Ekener:  2120      (Tuzla Spor Kulübü)

Gençlerde Efe Özkutaylı kıl payı


2021 KKTC Bilardo Şampiyonası Gençler Kategorisi Efe Özkutaylı ile Seyhan Sevgüm’ün kıyasıya mücadelesine sahne oldu. İlk üç etapta Efe Özkutaylı’nın üstünlüğüne rağmen Seyhan Sevgüm 4., 5. ve 7. etapları birinci tamamlayarak son etaba 70 puan farkla önde girdi. Efe Özkutaylı 8. Etapta finalde Seyhan Sevgüm’e karşı kazanarak genel puan durumunu eşitlemiş oldu. Yarışma Yönetmeliği uyarınca, kendi aralarında gerçekleşen 5 karşılaşmanın üçünü kazanmış olan Efe Özkutaylı KKBF Spor Koordinatörlüğü tarafından averaj farkıyla şampiyon ilan edildi.

1)  Efe Özkutaylı:  3090   (Mağusa Gelişim Akademisi)

banner134
2.  Seyhan Sevgüm: 3090 (Alsancak Belediyesi)

3)  Mehmet Aydın Öngören:  2415                (Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği)

4) Ali Boztuna:    2175      (Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği)

Senyörlerde şampiyon Rüstem Aygünlü


İlk dört etapta elde ettiği başarı ile 1. sıraya yerleşen Rüstem Aygünlü ezeli rakibi Emir Konuklu’nun 5., 6. ve 7. etaplardaki yükselişine engel olamayarak şampiyonluğu 8. etaba bıraksa da son etapta elde ettiği derece ile şampiyonluğu kazandı. Diğer yandan Fırat Leylek ve Hakan Doğahan arasında süren üçüncülük mücadelesinin kazananı da 8. Etabı birincilikle kazanan Fırat Leylek oldu.

1) Rüstem Aygünlü            3090      (Aygün Spor Kulübü)

2) Emir Konuklu 2970      (Aygün Spor Kulübü)

3) Fırat Leylek                     2760      (Lefkoşa Gençlik ve Spor Derneği)

4) Hakan Doğahan            2640      (Taşkınköy Spor Kulübü)

Avrupa Şampiyonası’na KKTC bayrağı ile katılacaklar


Genç ve Kız Milli Takımlarımız, Slovenya’nın Lasko şehrinde 1-8 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2021 Avrupa Gençler ve Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi her yıl olduğu gibi KKTC bayrağı altında temsil edecek. Genç sporcularımızın 2012 yılından bu yana toplamda 2 kez Dünya Gençler Üçüncülüğü, 4 kez Avrupa İkinciliği, 4 kez Avrupa Üçüncülüğü ve ayrıca 2 kez de takımsal Avrupa Üçüncülüğü bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75