banner6

Bilette uzlaşı yok

banner37

Kulüpler Birliği’nin yeni sezonda maçlarda bilet kesilmeyecek kitleyi daraltmasının ardından, 2 hafta sonunda tartışmalar alev aldı

Bilette uzlaşı yok
banner8

Şükrü BURAĞAN

Kulüpler Birliği’nin maçlara girişte kadın, çocuk, engelli, görevli, polis ve spor yazarları dışındaki herkesten bilet alınmasını öngören karar, futbol camiasında konuşulmaya devam ediyor. Bir kısım sporsever kararı doğru olarak yorumlarken, özellikle futbolcu ve antrenörlerden oluşan kitle ise futbol emekçilerinden ücret talep edilmesini doğru bulmadı.

 

Başkanların bir kısmı ‘esnetme’ bekliyor, diğer kısmı ‘aynen devam edilsin’ istiyor

Yıllardır kulüplerin yeterli hasılat elde edememesi sonrasında Kulüpler Birliği’nde tüm kulüplerin uzlaşısı, katılamayanların da onay vermesi ile alınan kararın uygulanması konusunda bazı kulüplerin “esnetme” talebinde bulunması, kulüp başkanlarını da karşı karşıya getirdi.

Antrenörler başta olmak üzere, camialarına mal olmuş kişilerden bilet kesilmesini doğru bulmadıklarını ifade eden bazı başkanlar, bilet kesilecekler listesinin yeniden düzenlenmesini talep ederken, bir diğer başkan grubu ise birçok kişi ile karşı karşıya geldiklerini, buna rağmen sözlerini yerine getirdiklerini, herkesin bunu yapmasını beklediklerini açıkladılar.

 

Antrenörler, derneklerinden adım atmasını bekliyor

banner134

Görüş aldığımız antrenörlerden bazıları Antrenörler Derneği’nin sorumluluk almasını ve Futbol Federasyonu ile görüşmesini beklerken, bazı isimler ise olayı abartmadan ücret ödenmesini doğru buluyor.

Haftada en az 4 maça gittiklerini, bu maçları keyif almaktan öte, görev olarak görerek orada bulunduklarını ifade eden karşıt görüşteki antrenörler, aktif görev alan antrenörlere yaka kartı uygulamasının sağlanabileceğini belirtiyorlar.

 

Bazı kulüpler gelirini 3’e katladı

Diğer yandan kulüpler yeni uygulama ile birlikte ilk maçlarda önemli bir gelir artışı sağladı. Kulüplerden resmi olarak açıklanmayan rakamlara göre Mağusa Türk Gücü ilk haftaki Yenicami maçında 17 bin TL, Doğan Türk Birliği ise K. Kaymaklı maçında 9 bin TL’lik bilet satış geliri sağladı.

 

Sporseverler biletlerin 20 TL değil, 10 TL olması beklentisinde

Görüş aldığımız bazı sporseverler ise Kulüpler Birliği’nin kararını doğru bulmakla birlikte, kendilerine kesilen 20 TL’lik biletin futbol kalitesi ile kıyaslandığında fazla olduğunu, ailecek veya arkadaş grubu ile gidilecek bir futbol maçının daha uygun bir fiyata getirilmesinin daha fazla seyirciyi statlara çekeceği görüşünü ortaya koydular.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 13:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104