“Bilim kurulu karar vermeli”

banner37

KTFHGD Başkanı Niyazi Nizam futbolun bir temas oyunu olduğunu, bu yüzden de ne zaman başlaması gerektiğine bilim kurulunun karar vermesinin sağlık açısından önem taşıdığını vurguladı

banner87
“Bilim kurulu karar vermeli”
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği Başkanı Niyazi Nizam, COVID-19 nedeni ile futbola verilen arayı ve başlaması durumunda hakemlerin pozisyonunu değerlendirdi.


Niyazi Nizam, tüm hakemlere MHK tarafından evlerinde çalışacak program gönderildiğini, hakemlerin de yapabildiği kadar bunu uyguladığını belirterek, bunun maç kondisyonu için ne denli yeterli olacağının ise tartışılır olduğunu belirtti.

“Fiziki hazırlanma süreci önemli bir detaydır”


Bünyelerinde Cevdet Tınazcı gibi bu alanda önemli bir ismin olduğunu, liglerin başlaması kararı verilen tarihe kadar hazırlanma sürecine onun karar verebileceğini aktaran Nizam, “Elbette bu sürenin 1 ay veya 3 hafta olacağına dair farklı fikirler var. En erken zamanda başlasın istiyoruz. Bize verilen görev ne olacaksa onu yapmaya çalışacağız. Ne zaman oynanacağına karar verildiğinde biz buna uyarız” dedi.

“İnsan odaklı davranmak gerekiyor”


Nizam, “Şahsi fikrim inşallah bu bekleme kısa sürer, özlesek de sağlık için beklemek gerekir. Hastanelerin sürdürülebilir yapısı için evde kalmamız gerekiyor. Liglerin başlaması konusunda bilim kurulundan izin alınarak başlatılması taraftarıyım. Öyle olacağını da düşünüyorum. Sonuçta bu bir temas sporu ve sağlığı önemsemeden ligler başlatılmaz. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da bu konuda hassas düşünen birisidir” dedi.


Niyazi Nizam sözlerinin sonunda önceliğin sağlık olduğunu anımsattı ve insan odaklı davranmak gerektiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75