Bir dünyaya bak, bir de bize!

banner37

Ülkemiz futbolunun pazarlanması konusunda yeterli olamadığımız, açılan transfer dönemi ile bir kez daha ortaya çıktı. Dünya, büyük veya küçük, yapılan transferlerde kıyafetlere önem, imza gününe özel önem verirken, bizde bu durum maalesef yaşanmıyor

Bir dünyaya bak, bir de bize!
banner90

Şükrü BURAĞAN

Şort, terlik, atlet giyerek poz verme modası


Avrupa’da en büyük transfer olarak dikkat çeken Eden Hazard’ın Real Madrid’e transferini yansıtan görüntü ile ülkemizin en önemli transferi olarak gösterilen Ünal Kaya’nın MTG’ye transferindeki görüntü arasındaki fark, ülke futbolumuzun pazarlamadaki geri kalmışlığının örneği oldu. Hemen her gün Futbol Federasyonu’nda kulüp temsilcileri ve futbolcuların şort, terlik, atlet giyerek poz vermeleri de bu durumun futbolumuzun çarpıklaşan bir kültürünün görüntüsünü yansıtıyor.

Genel kurullarda şort sandalet alışkanlığı


banner9
İmzalar yanında genel kurullardaki görüntüler de camiaya saygı adına güzel mesajlar vermiyor. Şort ve sandalet ile genel kurula gelme modası uzun süredir ülkemizde mevcut ve ‘efsane’ lakaplı Çetinkaya’ya da nüfuz etmiş durumda.


Bir dönemlerin saygınlık abidesi Çetinkaya’da kravat bile takmayanların genel kurula gelmesi ayıplanırken, şimdilerde mayolarla gelip genel kurulda yer alanların olması kültürel tükenmişliğimize bir örnek olarak görülebiliyor. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’nin genel kurulundan onay alan Ali Koç ve yönetiminin örnek fotoğrafı bu alanda olması gerekeni yansıtan güzel bir örnek olarak duruyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
f.f.
f.f. - 5 ay Önce

"AVRUPA'da en büyük transfer olarak dikkat çeken Eden Hazard’ın Real Madrid’e transferi" "ÜLKEMİZİN en önemli transferi olarak gösterilen Ünal Kaya’nın MTG’ye transferi" konusunu keşke kıyafetlerden önce kulüp geliri, transfer ücretleri, ülkenin genel durumu, iklim vs vs olarak değerlendirseydiniz. MTG transfer fotoğrafı bana Real Madrid fotoğrafından çok çok daha sempatik geldi. Hiç de saygısızlık olarak algılamadım. Akdenizliyim, Kıbrıslıyım ve samimi duruşları takım elbiselerden daha çok seviyorum. Ancak, bir spor yazarı olarak sizin, ülkemiz futbolu ile ilgili bu kadar sorunun içinde kıyafetlere takılmanızı daha büyük saygısızlık olarak gördüğümü söylemek isterim.

Dogan Nehir Kecel
Dogan Nehir Kecel - 5 ay Önce

almanyadan severek takip ediyorum sizi bu olay bizim egitim durumumuzu gösteriyor sözün bittigi yer

SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108