Bir dünyaya bak, bir de bize!

banner37

Ülkemiz futbolunun pazarlanması konusunda yeterli olamadığımız, açılan transfer dönemi ile bir kez daha ortaya çıktı. Dünya, büyük veya küçük, yapılan transferlerde kıyafetlere önem, imza gününe özel önem verirken, bizde bu durum maalesef yaşanmıyor

Bir dünyaya bak, bir de bize!
banner87

Şükrü BURAĞAN

Şort, terlik, atlet giyerek poz verme modası


Avrupa’da en büyük transfer olarak dikkat çeken Eden Hazard’ın Real Madrid’e transferini yansıtan görüntü ile ülkemizin en önemli transferi olarak gösterilen Ünal Kaya’nın MTG’ye transferindeki görüntü arasındaki fark, ülke futbolumuzun pazarlamadaki geri kalmışlığının örneği oldu. Hemen her gün Futbol Federasyonu’nda kulüp temsilcileri ve futbolcuların şort, terlik, atlet giyerek poz vermeleri de bu durumun futbolumuzun çarpıklaşan bir kültürünün görüntüsünü yansıtıyor.

Genel kurullarda şort sandalet alışkanlığı


İmzalar yanında genel kurullardaki görüntüler de camiaya saygı adına güzel mesajlar vermiyor. Şort ve sandalet ile genel kurula gelme modası uzun süredir ülkemizde mevcut ve ‘efsane’ lakaplı Çetinkaya’ya da nüfuz etmiş durumda.


Bir dönemlerin saygınlık abidesi Çetinkaya’da kravat bile takmayanların genel kurula gelmesi ayıplanırken, şimdilerde mayolarla gelip genel kurulda yer alanların olması kültürel tükenmişliğimize bir örnek olarak görülebiliyor. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’nin genel kurulundan onay alan Ali Koç ve yönetiminin örnek fotoğrafı bu alanda olması gerekeni yansıtan güzel bir örnek olarak duruyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dogan Nehir Kecel
Dogan Nehir Kecel - 1 hafta Önce

almanyadan severek takip ediyorum sizi bu olay bizim egitim durumumuzu gösteriyor sözün bittigi yer

SIRADAKİ HABER