Bir ralliden fazlası

banner37

banner87
Bir ralliden fazlası
banner90
banner8

Çağın ÖZILGAZ

   Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) ile Orta Doğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) bir ayağı olan Kıbrıs Rallisi, bu yıl 16-18 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Yarış öncesinde organizasyonla ilgili yapılan toplantıda Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, Kıbrıs Otomobil Kurumu Başkanı Antonis Michaelides ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı konuşma yaptı.

70 ekip katılıyor

   Kıbrıs Ralli Şampiyonası ve Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’na da puan verecek rallide 12’si Kıbrıslı Türk ekip olmak üzere toplamda 70 ekip katılacak. Geçtiğimiz yıl ERC ve MERC’nin son ayağı olarak yapılan Kıbrıs Rallisi, bu yıl 16-18 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak ve sekiz yarışlık ERC’nin dördüncü ayağı, beş yarışlık MERC’nin de üçüncü ayağı olarak yapılacak.

Start 16 Haziran Cuma

   16 Haziran Cuma günü Larnaka’dan start alacak olan yarışta, iki kez Avrupa Ralli Şampiyonu olmuş Polonyalı sürücü Kajetan Kajetanovic, Dünya Şampiyonası’nın önemli pilotlarından ve Orta Doğu Ralli Şampiyonu, Katarlı Pilot Nasser Al-Attiyah, Portekiz Ralli Şampiyonu Bruno Magalhaes ve Türkiye Ralli Şampiyonlarından Murat Bostancı gibi önemli isimler Avrupa Şampiyonluğu için yarışacaklar.

Lefkoşa Özel Seyirci Etabı 2 kez geçilecek

   Kıbrıs Rallisi Lefkoşa özel seyirci etabının geçmiş yıllarda başarılı bulunması nedeni ile bu yıl iki kez geçilecek. Etapta bazı değişikliklere gidilerek heyecanın arttırılması hedefleniyor. Kuzeye geçiş noktası olan Taksim Sahası zıplama noktası geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene düz olarak hazırlanıyor. Ekipler zıpladıktan sonra “S” çizmeyecek. Böylece seyircilere daha süratli ve heyecanlı bir zıplama izletebilecekler. Girne Kapısı’nda ise şikan yerine “donut” denilen, rallicilerin saman balya etrafında aracı sürükleyerek bir tur atıp devam edeceği engel konulacak. Böylece Girne Kapısı’nda ralliyi takip edecek olan seyirciler görsel bir şölene tanıklık edecek. Lefkoşa Özel Seyirci Etabı, 17 Haziran 2017 Cumartesi günü 11.30’da ve 16.30’da geçilecek.

Ülkemizden 12 ekip mücadele edecek

   Ülkemizin önde gelen pilotlarından Rauf Denktaş, Bora Manyera, Deniz Fahri, Deniz Denner, Mustafa Bulutoğluları ve Ömer Yıldız da bu rallide start alacak. Mehmet Çocuk, Sadık Bilgimer, Mehmet Karaoğlan, Mehmet Yücel, Murat Aşık ve Tuğçe Eskimuhtaroğlu da bu rallide start alacak diğer Kıbrıslı Türkler olacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75