“Bir şekilde telafi ederiz”

banner37

Boks Federasyonu Başkanı Yıltan Zabit, öncelikli olanın sağlık olduğunu, faaliyetlerin her şey normale döndükten sonra yapılabileceğini belirtti

“Bir şekilde telafi ederiz”
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Ülkemizin gelişim aşamasındaki branşlarından Boks Federasyonu, COVID-19 salgınının tamamen sona ermesine kadar faaliyette bulunmama kararı aldı. Federasyon Başkanı Yıltan Zabit, kurum olarak devletin yasak koymasından önce faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını hatırlatarak, önce sağlığa önem verdiklerini önemle vurguladı.

“Her şey temiz olduktan sonra oturup gereken kararları alırız”


Zabit, “Aksayan faaliyetlerimiz oldu ancak bizler önce sağlık dedik. Şu aşamada herhangi bir faaliyet düşünmüyoruz.  Her şey temiz olduktan sonra oturup gereken kararları alırız. Şu anda faaliyet kaybetmek bizler için önemli değil, bir şekilde bunları telafi edeceğimizi düşünmekteyim. Aksayan boks ligi müsabakaları vardı, dediğim gibi bunları ileride giderebiliriz, önce sağlıklı olalım” dedi.

“İngiltere’deki uluslar arası organizasyona katılımımız aksadı”


banner134
Federasyon olarak İngiltere İrlanda birliğinin (BIBA ( Brıtısh Irısh Boxıng Authority )) düzenlediği etkinlikler için İngiltere’ye sporcularını götürdüklerini, 6 kez buraya gidildiğini belirten Zabit, bu organizasyona da katılımlarının salgın nedeni ile aksadığını belirtti. Bu organizasyona 2 sporcu ile katıldıklarını, 3 sporcunun daha katılımı konusunda adım attıklarını belirterek, boksörleri Metin Türünç’ün bölge kemeri kazandığını ifade etti.

“KKTC’de uluslar arası önemli bir organizasyon projemiz var”


Yıltan Zabit, BIBA ile yaptıkları görüşmelerle bu uluslar arası organizasyonun KKTC’de yapılması konusunda anlaştıklarını, sürecin erken atlatılması durumunda bu konuyla ilgili çalışmalarına hız vereceklerini ifade ederek, bu organizasyonun ülke için önemine değindi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75