Birbirlerine girdiler!

banner37

Basketbolda yarım kalan ligin ne olacağı henüz netleşmezken, şampiyonluğun iki güçlü adayı Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile Koopspor arasında dün sosyal medya üzerinden gergin saatler yaşandı

Birbirlerine girdiler!
banner90
banner99

Şükrü BURAĞAN

Koopspor Kaptanı Andım Eryılmazlar’ın YDÜ’nün kaptan ve koçunun şampiyon ilan edilmeleri gerektiğini açıkladıkları yönünde iddiada bulunması ve bunun centilmenlikten uzak olduğunu söylemesine YDÜ kaptanı Halil Kutruza ve koç Halit Kıryağdı’nın cevap vermesi ile tartışma büyüdü.

Tartışmaya dahil olmayan kalmadı


Koopspor Başkanı Talat Yalkut, koçu Emrah Güven, oyuncu Kercem İnancı, YDÜ’den oyuncular Berkem Dikengil ve İhsan Üğütücü’nün de dahil olduğu tartışma basketbolseverler tarafından hiç hoş karşılanmazken basketbolun ruhuna da aykırı bulundu.

Bundesliga'da perde yeniden açılıyor


Yeni tip Koronavirüs salgını sebebiyle mart ayı ortasında askıya alınan Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) bugün yeniden başlıyor. Covid-19 önlemlerinden sonra Avrupa’da başlayacak ilk lig olması sebebiyle dünyanın gözü bugün Bundesliga’nın üzerinde olacak.


Futbol otoriteleri Almanya'daki uygulamanın Covid-19 salgını döneminde diğer ülkeler için de örnek teşkil edebileceği görüşünü dile getiriyor.

LASK Linz virüs dinlemedi!

banner134


Koronavirüs nedeniyle askıya alınan Avusturya Bundesliga'nın 2 Haziran'da yeniden başlaması planlanırken ülkede ilginç bir olay yaşandı. LASK Linz, ligde bulunan diğer 11 kulüp tarafından antrenman kurallarını ihlal etmekle suçlandı. Avusturya'da alınan karara göre, Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla takımların sosyal mesafe kuralına ve alınan tedbirlere uyarak küçük gruplar halinde antrenmanları yapabileceği belirlenmişti. Ancak bu kuralı ihlal edip toplu antrenman yapan LASK Linz'in videosu da federasyona iletildi.


Federasyon, LASK Linz'in toplu antrenman yaptığına dair eline ulaşan videoları doğruladı ve bu durumun adil oyun kurallarına aykırı olduğunu belirterek kulüpten savunma istedi. Avusturya'da şampiyonluk mücadelesi veren LASK Linz'in ceza alıp almayacağı bilinmiyor.

KOP 'iptal' dedi


Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP), önerileri Rum lider Anastadiadis tarafından kabul edilmeyince liglerin şimdiki hali ile tescil edilmesine karar verdi.


Perşembe günü Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades'in de bulunduğu görüşmede KOP yaptığı düzenlemeleri aktardı. Toplum sağlığı için yapılan ve değişikliği söz konusu olmayan düzenlemelerle örtüşmediği için karar KOP'a bırakılırken, KOP da dün yaptığı açıklama ile Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin devam etmeyeceği açıklandı.


Alınan kararla beraber Avrupa kupalarına katılacak olan takımların belirleneceği, ayrıca 12 takımlı en üst ligin alttan gelecek 2 takımla beraber gelecek sezon 14 takımla oynanacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75