Birçok lokal amaç dışı!

banner37

Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içinde yer alan Atatürk Stadyumu’nun tribün altlarının bazıları federasyonlar tarafından aktif şekilde kullanılırken, dernek, kulüp ve kurumlara verilen bazı lokaller amaçları dışında kullanılmaya devam ediyor

Birçok lokal amaç dışı!
banner8

Federasyonlar yerine dernek ve kulüplere tahsis edildiler


Basketbol, Voleybol, Atletizm, Üniversite Sporları, Darts, Atıcılık, Avcılık, Badminton, Bisiklet, Engelliler ve Hentbol Federasyonlarının hizmet verdiği alanda yer alan diğer lokaller farklı dönemlerde devlet yöneticileri tarafından kriter belirlenmeden bazı dernek ve kulüplere tahsis edilmişti. Bu kurumların bazıları lokalleri etkin kullansa da bazı kurumlar ya kullanmıyor, ya da amacı dışında kullanımda bulunuyor.

Gündüz kapalı, gece sosyal eğlence amaçlı kullanımda


banner134
Lokal binalarının tahsisi konusunda bazı federasyonlar girişim yapsa da ilgili yerler daha önce verilen kurumlar tarafından boşaltılmıyor. Özellikle akşam saatlerinde faaliyet gösteren bazı lokaller sosyal eğlence amacı ile kullanılırken, içerisinde mutfak ve lokanta hizmeti dahi veriliyor.


Bazı gece maçlarında rüzgarla birlikte saha içerisine ve tribünlere sirayet eden mangal dumanları lokallerin ne amaçla hizmet verdiğini çok kez sorgulatmıştı.


Sportif kuruluş prensiplerine aykırı bu durumlara göz yumulurken, son zamanlarda tamamen sportif kurum yapısında bulunmayan derneklere de lokal verilmesi tepkileri de beraberinde getiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75