Birçok zaferin ilki İskele'de geldi

banner37

Ralli şampiyonamızda sezonun üçüncü yarışı geçtiğimiz hafta sonu İskele’de yapıldı. 7 etaptan oluşan zorlu ralliyi henüz yedinci yarışına çıkan Cevdet Alptürk kazandı. Mustafa Yücener’in co-pilotluğunda yarışan Alptürk böylece ilk zaferini elde etti

Birçok zaferin ilki İskele'de geldi
banner87

Çağın ÖZILGAZ

2018 Şeker Sigorta Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan İskele Rallisi geçtiğimiz hafta sonu iki günlük bir organizasyonla yapıldı. İlk günü açılış töreni ve şehir içi seyirci özel etabıyla geçen rallinin ikinci gününde 3 etap ikişer kez geçildi ve ralli son buldu. Sıcak havanın da etkisiyle zor anlar yaşayan ralliciler yine de izleyenlere keyif dolu anlar yaşattı. Geçtiğimiz sezon Ovgoroz rallisi ile ralli hayatına başlayan Cevdet Alptürk, Ford Fiesta S2000 aracı ile ve Mustafa Yücener’in co-pilotluğunda başarılı bir performans sergileyerek geçilen 7 etabın 6’sında en iyi dereceyi yapıp zirvede yer aldı. Rallinin yeni denilebilecek ekiplerinden Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi ise istikrarlı performanslarıyla podyuma ikinci sırada çıkan ekip oldular. İki kez 10’ar saniyelik zaman kontrol cezası almalarına rağmen başarılı performanslarıyla podyuma çıkan diğer ekip ise Fikri Macila-Mehmet Mişon ikilisi oldu. Takvimin en zor yarışlarından olan rallide 17 ekip start alırken, 11 ekip finişe ulaşabildi. Yarışta ikinci sıradayken araçlarının aksı kırılan Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi son etaba başlayamazken, iddialı ekiplerden Mehmet Kamiloğlu-Rasım Çetinkaya ikilisi de mekanik arıza ile beşinci etapta ralliden çekildiler. Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi ise rallinin açılış etabı olan seyirci özel etabında “donut” dönüşünde kurallara aykırı şekilde döndüğü (turu tamamlamadığı) gerekçesiyle 30 saniye ceza aldı. Tepki amaçlı ikinci güne başlamayan ikili daha sonra bana ulaşarak lider durumda olduğu tırmanma şampiyonasından da çekileceğini açıkladı. Kendi içinde her yarışmacının hikayesi olan zorlu İskele rallisinde bahsetmeden geçemeyeceğim bir de Bilgimer kardeşler vardı. Sadık Bilgimer-Ömer Akbelen ikilisi sorunlarla boğuştuğu rallide alışık olmadığı bir yerde finiş görürken, yine sorunlarla boğuşan Selen Bilgimer-Mehmet Kandır ikilisi rallinin kahramanı seçildi.

 

Neler oldu?

Formula 1 tarafından organize edilen Elektronik Formula 1 Dünya Şampiyonası, eSport için takım seçmeleri yapıldı. İngiltere’de yaşayan iki Kıbrıslı Türk kardeş, Salih ve Sonuç Saltunç, Sauber kadrosuna dahil edildi.

 

Formula 1’de 2018 sezonunun 10’uncu yarışı geçtiğimiz hafta sonu Büyük Britanya’da yapıldı. Büyük heyecana sahne olan yarışı Ferrari pilotu SebastianVettel kazanırken, kendi evinde yarışan Mercedes pilotu Lewis Hamilton ikinci oldu.

 

Ajanda

14 Temmuz KKOK Drift 2. yarış

14-15 Temmuz TOSFED Ege Rallisi

15 Temmuz Ardahan Tırmanma Yarışı

15 Temmuz MotoGP Almanya GP

20-22 Temmuz ERC İtalya Rallisi

22 Temmuz Formula 1 Almanya

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER