banner6

Birinci Lig’de play-off’a doğru

banner37

Birinci Lig’de play-off’a doğru
banner150 banner151 banner143

AKSA Birinci Lig’de 2021-22 sezonu tamamlandı. Çetinkaya ve Gençlik Gücü’nden sonra adını Süper Lige yazdıracak üçüncü takım, play-off maçları sonrasında belli olacak.


Ligi üçüncü sırada bitiren Değirmenlik, dördüncü Gençler Birliği, beşinci Karşıyaka ve altıncı Esentepe, play-off’ta mücadele edecek.

Statü

Play-Off Grubu karşılaşmaları:

10) 1. Lig’de 30. hafta sonu itibariyle Play-Off’a kalan takımlar; 30.Haftalık "Lig Grubu" karşılaşmaları sonunda almış oldukları puanın yarısıyla "Play-Off Grubu"na başlarlar. "Lig Grubu" karşılaşmaları sonunda aldıkları puanın yarısı eğer buçuklu çıkıyor ise (Örneğin 33,5), bu rakam bir üst rakama tamamlanır. (Örneğin 33,5 ise 34 olur). "Play-Off Grubu" karşılaşmaları tamamlanmasıyla oluşacak olan puan durumunda da puanı tamamlanmayan takım puanı tamamlanan takıma karşı üstün sayılır. (Ör: X takımı Lig Grubu puanı 70 - Play-Off Grubu puanı 35. Y takımı Lig Grubu puanı 69 - Play-Off Grubu puanı 34,5 =35 tamamlanır. Yukarıdaki örneğe göre X takımı üstün sayılır.)

11) 1. Lig’de 30. hafta sonu itibariyle Play-Off Grubu’na kalan takımlar; 3’üncü sıradaki takım A, 4’üncü sıradaki takım B, 5’inci sıradaki takım C ve 6’ncı sıradaki takım D olarak Play-Off maç programında harflendirilir.

12)Play-Off Grubu 1. Maçları; A-C ve B-D takımları arasında oynanır.

Play-Off Grubu 2. Maçları; A-D ve B-C takımları arasında oynanır.

Play-Off Grubu 3. Maçları; A-B ve C-D takımları arasında oynanır.

13)1. Lig Play-Off müsabakalarında puan eşitliği ve averaj durumunda aksi belirtilmediği takdirde aşağıdaki sistem uygulanır;

A) Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;

I. Önce bu iki takımın Play-Off müsabakasında kendi arasında oynadığı müsabakadaki puan üstünlüğüne bakılır,

II. Kendi aralarındaki Play-Off müsabakasında puan eşitliği varsa müsabakadaki gol averajına bakılır.

III. Play-Off grubunda kendi aralarındaki müsabakada puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, Play-Off grubundaki genel gol averajına bakılır.

IV. Takımların genel gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

V. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

VI. Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

Play-off sıralaması


Buna göre sezonu 58 puanla üçüncü sırada tamamlayan Değirmenlik ve 57 puanla dördüncü sıradaki Gençler Birliği play-off’a 29’ar puanla başlayacak. Beşinci sıradaki 54 puanlı Karşıyaka 27 ve altıncı sıradaki 47 puanlı Esentepe ise 24 puanla play-off mücadelesine start verecek.

Eşleşmeler

Play-off 1. Maçları

Güzelyurt Üner Berkalp Stadı: Değirmenlik-Karşıyaka

Paşaköy 100. Yıl Stadı: Gençler Birliği-Esentepe

Play-off 2. Maçları

Değirmenlik-Esentepe

Gençler Birliği-Karşıyaka

Play-off 3. Maçları

Değirmenlik-Gençler Birliği

Karşıyaka-Esentepe

İlk maçlar 14 Mayıs’ta


AKSA Birinci Lig'de Play-off maçları 14 Mayıs Cumartesi günü başlayacak. İkinci maçlar 18 Mayıs Çarşamba, üçüncü maçlar ise 22 Mayıs Pazar günü oynanacak.

Play-Off Puan Durumu

Takım  Puan

1-Değirmenlik  29

2-Gençler Birliği  29

3-Karşıyaka  27

4-Esentepe  24

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110