banner6

Bisiklette büyük başarı

banner37

Bisiklette büyük başarı
banner151 banner143


Okul Sporları kapsamında bisikletçilerimizden Türkiye’de tarihi bir başarı geldi. KKTC okullar arası yıldızlar ve gençler bisiklet şampiyonasında bireysel ve takım klasmanlarında birinci olan okullarımız Türkiye’de Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yapılan yarışlara katılarak ülkemizi gururlandırdılar. Yarışlarda ülkemiz ile birlikte Türkiye’nin 40 ilinden toplamda 500 sporcu yarıştı. Sporcularımız bireysel klasmanda 2 Türkiye birinciliği, 1 ikincilik, 1 üçüncülük ve 1 de dördüncülük madalyası elde etti. Takım düzeyinde ise klasmanda Türkiye şampiyonluğu kupası elde edildi.

Emre’den çifte şampiyonluk


İskele EVKAF Türk Maarif Koleji Öğrencisi Emre Kaplan, 8 kilometrelik mesafeden oluşan ‘Bireysel Zamana Karşı’ (TT) yarışta Genç Erkek B kategorisinde Türkiye birincisi olarak altın madalya aldı. Ertesi gün 27 kilometrelik parkurdan oluşan ‘Yol Yarışı’nda sahne alan Emre Kaplan kategorisinde yine Türkiye birincisi olarak çifte şampiyonluk sevinci yaşattı.

Çanakkale Ortaokulu yıldız erkeklerde Türkiye şampiyonu


Çanakkale Ortaokulu ise yıldız erkekler kategorisinde takımsal klasmanda Türkiye şampiyonu oldu.


Mustafa Çavuş, Asım Öngün ve Ömer Yalçın’dan oluşan Çanakkale Ortaokulu Yıldız Erkek Bisiklet Takımı, 15 kilometrelik mesafeden oluşan Yol Yarışı’nda önemli bir başarı elde etti. Kıyasıya bir çekişmenin yaşandığı yarış sonunda Çanakkale Ortaokulu puanlamada tüm rakiplerinden en iyi dereceyi elde ederek takımsal klasmanda Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

Mustafa’dan bir gümüş bir de bronz madalya


Çanakkale Ortaokulu ile yıldız erkekler kategorisinde takımsal klasmanda Türkiye şampiyonluğu yaşayan Mustafa Çavuş bireysel klasmanda da bir gümüş bir de bronz madalya elde etti.


Mustafa Çavuş, Yıldız Erkek kategorisinde 6 kilometrelik ‘Bireysel Zamana Karşı’ (TT) yarışta Türkiye ikincisi olurken 15 kilometrelik yol yarışında ise Türkiye üçüncülüğünü elde etti. Çanakkale Ortaokulu öğrencisi Sıla Kaynak da yıldız kızlar kategorisinde dördüncü olarak kürsüye çıkmaya hak kazandı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104