“Biz fedakârlığa hazırız”

banner37

Doğan Türk Birliği Kaptanı Aydın Aygın takımda yer alan tüm sporcuların kulübe bağlı olduğunu ve zor koşullar oluşması halinde de gereken fedakârlığı yapmaktan çekinmeyeceğini söyledi

“Biz fedakârlığa hazırız”
banner8

Şükrü BURAĞAN

Alt yapısından yetiştiği Doğan Türk Birliği’nin kaptanlığını yürüten Aydın Aygın, COVID-19 sürecini ve geleceğe dair düşüncelerini paylaştı.


Kaptan Aydın, olağan dışı hiç beklenmedik bir süreç içerisinde olunduğunu, ülkeyi hatta tüm dünyayı korku ve tedirginliğin sardığını ifade ederek, kendisinin süreci ailesiyle birlikte zarar görmeden atlatıp bir an önce eski günlere geri dönmeyi beklediğini vurguladı.


Devletin yaptığı açıklama uyarınca 30 Nisan’a kadar evlerde kalınmaya devam edileceğini, 30 Nisan’ın bu sürecin son günü olacağı varsayılırsa 1 Mayıs’ta antrenmanların ve haziran ayında da ligin başlatılacağı düşüncesinde olduğunu ifade etti.


Aydın, “Tabii bu söylediklerim yapılan açıklamalara dayanaraktır. Henüz önümüze ne çıkacak bunu kestirmek şu anda mümkün değil hep birlikte bekleyip göreceğiz” dedi.

“Haziran ve temmuz aylarında maç yapmak bana hiç mantıklı ve sağlıklı gelmiyor”


banner134
Futbolcuların şu anki durumda en az 1 aylık yoğun bir antrenman sürecine ihtiyacı olacağını, ülkenin şartları, hava ve saha koşulları düşünüldüğünde yaz aylarında oynanacak maçların futbolcular adına çok zorlu bir süreç olacağını kaydeden kaptan Aydın, sözlerine şeyle devam etti:


“Bu süre zarfında belki yoğun iş trafiğine girecek olan arkadaşlarımız olacak. Ayrıca yoğun antrenman ve maç süreci nedeniyle çeşitli sakatlıklara yol açma tehlikesi normalin üstünde olacaktır. Benim şahsi düşüncem şu anda %73’ü oynanan lig ve yarı finale kalan kupada maçların tamamlanmasıdır. Fakat haziran ve temmuz aylarında maç yapmak bana hiç mantıklı ve sağlıklı gelmiyor. Tabii ki buna karar verecek olan sağlık birimleri ve federasyonumuz bunları göz önünde bulunduracak ve insan sağlığı için en doğru kararı verecektir. Onlara inanıyor ve güveniyorum.”

“Önce sağlığımızı düşünüyoruz ancak bıraktığımız yerden devam edebilecek insanlarız”


Doğan Türk Birliği takımında şu anda sessiz bir bekleyiş olduğunu, herkesin önce sağlığını düşündüğünü, pek fazla futbol düşünüp konuşacak durumda olmadıklarını aktaran Aydın Aygın, takım arkadaşlarının tümünün olgun ve akıllı insanlar olduğunu, bu yüzden de zamanı geldiğinde bıraktıkları yerden devam edeceklerini söyledi.


Kaptan Aydın, “Doğan Türk Birliği gibi büyük bir camiada koşullar her ne olursa olsun hedef her zaman şampiyonluktur. Belki bu süreçten sonra tüm kulüpler maddi anlamda zarar görecek, buna Doğan Türk Birliği de dahil. Fakat burada bulunan tüm sporcu arkadaşlarımın hepsi başarılı ve buraya gönülden bağlı olan kişilerdir. Bu yüzden ilerleyen süreçte tüm takım arkadaşlarımın yaşanacak olan süreçte kulüp ve Kıbrıs Türk futbolunu daha ileriye taşımak için gereken fedakârlığı yapacağını düşünüyorum” dedi.

“Evimin bahçesinde küçük çaplı antrenmanlar yapıyorum”


Aydın sözlerinin sonunda kişisel çalışmaları konusunda bilgiler vererek evinin bahçesinde küçük çaplı antrenmanlar yapmaya çalıştığını belirtirken, sürecin motivasyonunu kaçırdığı itirafında bulundu ve “Sahada yaptığımız antrenman gibi istekli ve arzulu çalışamıyorum. Sadece fit kalmak için kendi çapımda çalışmalar yapıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75