banner6

BTM 1’in ardından

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) Birinci Ligi tamamlandı.

BTM 1’in ardından
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet OGAN

Toplam 19 takımın mücadele ettiği ligde Kırmızı Grupta Yeniboğaziçi, Beyaz Grupta ise Değirmenlik şampiyon olarak K-Pet Birinci Lige yükseldi. Kırmızı ve Beyaz Grup ikincileri İncirli ile Dikmen Gücü arasındaki müsabakayı kazanan İncirli, K-Pet Birinci Lige yükselen üçüncü takım oldu.

4.5 Aylık (135 Gün) BTM-1’inci Lig


26 Ekim’de başlayarak 2 grupta 19 takımın katılımı ile 135 günboyunca süren kora kor karşılaşmalar sonunda Yeniboğaziçi, Değirmenlik, İncirli takımları mutlu sona ulaşmayı başardı.

Yeniboğaziçi geri döndü


Kırmızı Grupta mücadeleye başlayan Yeniboğaziçi, ligde oynadığı karşılaşmalardan 16 galibiyet, 2 mağlubiyet alarak topladığı 48 puanla şampiyon oldu. Ligde gösterdiği başarılı performans ile dikkat çeken lacivert-kırmızılı ekip, tüm enleri de toplayarak başarılı bir sezonun ardından bir yıl ardan sonra tekrar Birinci Lige döndü.

Değirmenlik bir yıl aradan sonra


Beyaz Grupta lige başlayan Değirmenlik, oynadığı karşılaşmalarda 10 galibiyet, 4 beraberlik, 2 mağlubiyet alarak topladığı 34 puanla şampiyon oldu. Ligde rakipleri ile girmiş olduğu mücadeleden son haftalarda galip ayrılan yeşil beyazlılar, bir yıl ardan sonra tekrar Birinci Lige geri dönüş yaptı.

Play-off’ta İncirli güldü


Kırmızı ve Beyaz Grup ikincileri İncirli ile Dikmen Gücü play-off final müsabakasında karşı karşıya geldi. Final maçında 2-0 öne geçen İncirli, bu üstünlüğünü maçın sonuna yasıtamadı. İkinci devrede geri dönüşü yapan Dikmen Gücü attığı 2 golle maçı 2-2 eşitlikle tamamlayarak uzatmalar götürmeyi başardı. 120 dakikalık uzatma bölümün son iki dakikasında İncirli bulduğu golle maçı 3-2 kazanarak tarihinde ilk kez Birinci Lige yükseldi. 

Dipkarpaz küme düştü


Kırmızı Grup dokuzuncusu Dipkarpaz ile Beyaz Grup sekizincisi Ortaköy, play-out müsabakasında karşı karşıya geldi. Maça adeta gole başlayan Dipkarpaz üstünlüğünü maçın sonuna yasıtamadı. İlk yarıda bulduğu golle maç ortak olan Ortaköy, ikinci yarıda bulduğu golle maçı 2-1 kazanarak ligde kalmayı başarırken, Dipkarpaz aldığı mağlubiyetle BTM İkinci Lige düştü.

Enler şampiyonların


K-Pet Birinci Lige yükselme başarısı gösteren Yeniboğaziçi, Değirmenlik ve İncirli, gruplarında ve play-off finali de dahil olmak üzere en golcü takımlar oldu. Şampiyon Yeniboğaziçi ligde 46 golle en çok gol atan üçüncü takım, 11 gol kalesinde en az gol gören takımdan biri oldu. Değirmenlik ligde 43 golle en çok gol atan, 17 gol kalesinde en az gol gören takım olma başarısı gösterdi. Play-off finali şampiyonu İncirli de ligde 49 golle en çok gol atan iki takımdan biri, 20 golle kalesinde en az gol gören üç takım biri oldu.

Kırmızıda Bekir, Beyaz’da Tolga


Kırmızı Grubu ikinci sırada tamamlayan İncirli takımın golcü ismi Bekir Bilgi, ligde atmış olduğu 19 golle gol kralı oldu. Beyaz Grupta ise ligi şampiyon olarak tamamlayan Değirmenlik takımın deneyimli golcüsü Tolga Kara, ligde attığı 15 golle gol krallığı unvanını kazandı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110