banner6

BTM 2. Lig’de finallerin kapısı aralanıyor

banner37

BTM 2. Lig’de finallerin kapısı aralanıyor
banner151 banner143

Ahmet OGAN

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de verilen arının ardından karşılaşmalara 12 Temmuz Salı günü yeniden kaldığı yerden devam edecek. İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de 7 grupta liderlerin direkt olarak, en iyi 5 grubun ikincileri de 2. tura yükselecek. BTM 2. Lig’e ülkemizde Mersinlik bölgesinde çıkan çok büyük orman yangını sonucunda maçlar ertelenirken, daha sonraki haftada ise Hakem ve Gözlemciler Derneği tarafından alınan kararla hakemlerin maçlar çıkmadığından dolayı lig maçları oynatılmayınca lige ara verilmek zorunda kalındı.

   İktisatbank Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2. Lig’de ikinci devrede gruplarda 6. hafta geride kalırken, 7. hafta maçları ile başlayacak olan ligde grup maçların tamamlanmasına 4 maç kala finallerin kapısı aralanıyor.

Gayretköy

   İktisatbank BTM 2. Lig 1. Grup’ta namağlup lider Gayretköy 14 puanla önemli bir avantaj yakalarken, gruptan çıkmaya en yakın adaylar asısında görülürken, ikinci sıradaki Gaziveren, ile üçüncü sıradaki Akçay takımları 11’er puanla ligde iddialarını sürdürüyor.

Yeşiltepe Ilgaz

   İktisatbank BTM 2. Lig 2. Grup’ta lider Yeşiltepe Ilgaz 15 puanla zirvede yer alırken, gruptan çıkmaya en yakın takım olarak görülürken, Mevlevi 13 puanla ikinci sırada iddiasını sürdürürken, 9 puanlı Yeşil Harnıp Kozanköy’ün az da olsa iddiası bulunuyor.

Ağırdağ-Boğaz

   İktisatbank BTM 2. Lig 3. Grup’ta namağlup lider Ağırdağ-Boğaz 14 puanla avantajlı bir şekilde yoluna devam ederken, gruptan çıkmaya en yakın takım olarak görülürken, Pınarbaşı 11 puanla zirve yarışını sürdürmeye devam ederken, 10 puanlı iki takımdan üçüncü sıradaki Şirinevler, dördüncü sıradaki Bahçeli takımları iddialı bir şekilde yollarına devam ediyor.

Kırıkkale

   İktisatbank BTM 2. Lig 4. Grup 5 takımlı oynanan tek grup olduğu için 5 takımında iddiası sürerken, lider Kırkkale ile takipçisi Aslanköy 13’er puanla zirve yarışını amansız bir şekilde sürdürüyor. Grup’ta 9 puanlı Pergama, 8 puanlı iki takım Gaziköy ile Yeniceköy’ün de az da olsa gruptan çıkma şansı bulunuyor.

Pile

   İktisatbank BTM 2. Lig 5. Grup’ta lider Pile 15 puanla en avantajı bir şekilde yoluna devam ederken, 12 puanlı namağlup Çayönü zirve yarışını bırakmıyor. Grup’ta 10 puanlı Korkuteli az da olsa iddiasını sürdürmeye çalışıyor.

SFC Boğaziçi

   İktisatbank BTM 2. Lig 6. Grup’ta namağlup lider SFC Boğaziçi 14 puanla zirve yarışını sürdürürken, Grup’tan çıkmaya yakın takım olarak görülürken, 10’ar puanlı üç takımdan Autorite Civisil, Ötüken, Tatlısu Seracılar da ligdeki iddiaları devam ediyor.

Kaplıca Karadeniz 61

   İktisatbank BTM 2. Lig 7. Grup’ta namağlup lider Kaplıca Karadeniz 61 14 puanla zirvede yer alırken, iddiasını sürdürmeye devam ederken, 12 puanlı ikinci sırada yer alan Ergazi yakın takibine devam ediyor. Grup’ta 8’er puanlı iki takım Dipkarpaz ile Yarköy az da olsa Grup’tan çıkma şansları devam ediyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104