BTM kulüpleri tepkili

banner37

BTM 2. Lig kulüpleri hakem ücretlerinin ödenmesi konusunda yapılan protokolün uygulanmasını bekliyor

BTM kulüpleri tepkili
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.Lig’de hafta sonu oynanan maçlarla yeni sezon başlarken, kulüpler hakem ücretlerini ödenmesi konusunda sıkıntılar yaşamaya başladı.


Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği, BTM 1. Lig maçlarında üyelerinin yönettikleri maçların ücretlerini henüz alamadığından dolayı yeni başlayan BTM 2.lig maçlarından sonra hakem ücretlerini kulüplerden tahsil edileceği açıklamasının ardından kulüpler zor durumda kaldı. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Başbakanlık, Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) 2.Ligleri’nde mücadele eden kulüplerin maç ücretleri ile ilgili imzalanan protokole rağmen hakem ücretlerinin ödenmesi konusunda henüz adım atılmaması kulüpleri ciddi olarak sıkıntıya sokarken, hükümet yetkililerinin imzalanan protokole uyması beklentisi içerisinde oldukları açıklandı. Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.ligde mücadele eden kulüplerin başkanları konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Kufi Tulga (Yeni Erenköy)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig 1.grup ekiplerinden Yeni Erenköy Spor Kulübü başkanı Kufi Tulga yaptığı açıklamada hakemlerin isyanı ve tutumlarını desteklediklerini belirtti. Maç ücretlerinin hükümet tarafından ödeneceğini anımsatan başkan Kufi Tulga, hakemlerin paralarını alamadıklarından dolayı haklı olduğunu ve mağduriyet yaşadıklarını belirterek, hakemlere karşı yapılan bu haksızlığın devlet tarafından acilen düzeltilmesi gerektiğini ve ücretlerin ödenmesini beklediklerini söyledi. Hakemlerin isyanına tamamen hak verdiklerini, Spor Dairesi yetkililerinin yaptığı bu davranışın tüm kulüplere saygısızlık olduğunun altını çizen başkan Kufi Tulga, BTM kulüplerinin ligin son halkası olduğunu ve bu durumdan dolayı da etkilendiğini söyledi. Kulüplerin hiç bir geliri olmadığını ifade eden başkan Kufi Tulga, devletten beklentilerinin verilen sözlerin tutulması sonucunda hakemlerin ve kulüplerin mağdur etmekten vazgeçmeleri olduğunu sözlerine ekledi.

Göksel Hacıhasanoğlu (Sipahi)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig 1.grup ekiplerinden Sipahi Spor Kulübü başkanı Göksel Hacıhasanoğlu yaptığı açıklamada, BTM 2.lig kulüplerinin genelde kırsal bölgelerin takımları olarak bu sezon maddi hazırlıklarını tamamen Spor Dairesi yönetim kurulu başkanı Kemal Deniz Dana ve Futbol Federasyonu ile yapmış olduğu hakem paralarının daire tarafından ödeneceği konusunda protokole göre yaptıklarını belirtti. Bu süreçte birçok kulübümüzün zorluklarla topladıkları yardımlar ile lige katıldığını, kulübün benzin paralarını dahi kulüp başkanları kendi hesaplarına yazdırarak borçlanıp lige hazırlandıklarına vurgu yapan başkan Göksel Hacıhasanoğlu, “iki sefer lige hazırlanma safhasından geçtiğimiz için masraflarımız ikiye katlanmıştır” dedi. Hakem paraları ödenmez ise haftaya bir çok kulübün hakem parası bulamayacağı için sahaya çıkamayacağı görüşünde bulunan başkan Göksel Hacıhasanoğlu, futbolumuzun zaten covid-19’dan yeteri kadar olumsuz yönde etkilendiğini, futbolun oynatılması görüşünde olan hükümetimiz tarafından bölge çocuklarımızın spor yapmasının kısıtladığını savundu. Önümüzdeki hafta maçlarına kadar ivedi çözüm bulunması gerektiğini aksi takdirde haftaya bir çok takımımızın sahaya çıkamayacağını ifade eden başkan Göksel Hacıhasanoğlu, “bunun getireceği sonuçlara hükümetteki siyasilerimiz sebep olmuş olacaktır” diyerek sorunun ivedilikle çözümlenmesini beklediklerin sözlerine ekledi.
 

banner134

Hüseyin Osmanoğlu (Kırıkkale)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig 4.grup ekiplerinden Kırıkkale Spor Kulübü başkanı Hüseyin Osmanoğlu, kulüp olarak düşüncelerini aktarırken, bize sezon başında bir söz verildi ve bu sözün tutulması gerektiğine vurgu yaptı. Sezon öncesinde kulüp olarak hazırlamış oldukları bütçe doğrultusunda lige girdiklerini belirten başkan Hüseyin Osmanoğlu, bu saatten sonra hiç bir kulübün para bularak hakem ücreti ödeyecek durumda olmadığına vurgu yaparak sıkıntının büyük olduğunu söyledi. Lig öncesinde hakem ücretlerinin kulüpler tarafından ödeneceği söylenmiş olmuş olsaydı, bir çok kulübün lige katılamayacağı iddiasında bulunan başkan Hüseyin Osmanoğlu, hakem ücretleri konusunda yaşanan sıkıntının ardından hükümet yetkilileri ile görüşme yaptıklarını belirterek sorunun kısa sürede çözümleneceği bilgisi edindiklerini söyledi. Uzun bir süreçten sonra başlayan ligin devam etmesi adına hakemlerin de elini taşın altına koyarak ligin devamlılığını sağlamalarını beklediklerin belirten başkan Hüseyin Osmanoğlu, aksi taktirde birçok kulüp bu işten vazgeçmek zorunda kalacağı yönünde görüşlerini ortaya koydu.

Mehmet Çinton (Akdeniz)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig 6.grup ekiplerinden Akdeniz Spor Kulübü başkanı Mehmet Çinton yaptığı açıklamada, kulüp olarak yaşanan gelişmelerden dolayı bu konuda hakemlerimizin ve diğer görev alan kişilerin yanında olduklarını belirtti. Başlayan lig arifesinde hakem ücretleri konusunda sıkıntı yaşanması imzalanmış olan protokole sadık kalınmadığı anlamına geldiğini belirten başkan Mehmet Çinton, Başbakanın, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile imzalamış olduğu protokole sadık kalmasını ve sorunun bir an önce çözümlenmesini beklediklerini söyleyerek, BTM kulüplerinin hakem ücretlerinin hükümet tarafından ödeneceği konusunda imzalanan protokol sonrasında verdiği sözü tutmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Selçuk Aydın (Mevlevi)


Bölgeler Terfi Müsabakaları (BTM) 2.lig 7.grup ekiplerinden Mevlevi Spor Kulübü başkanı Selçuk Aydın yaptığı açıklamada, üvey evlat muamelesi görmekten sıkıldıklarını belirterek üst liglerde gücü yetmeyenlerin bizlere saldırmalarını doğru bulmadığını söyledi. Köy takımlarının gücünün belli olduğunu, lisans paraları ödemekte zorluk yaşarken bir de hakem ücretleri konusunda yaşanan sıkıntının ortaya çıktığını belirten başkan Selçuk Aydın, 6 ay antrenman yapamadıklarını, maçlara başlamak için belli harcamaları olduğunu, devletten bir kuruş para almadan kendi yağlarıyla kavrulduklarını belirtti. BTM 2.ligdeki kulüplere üvey evlat muamelesi yapıldığını belirten başkan Selçuk Aydın, 40 takımın emeği ile oynandığı vurgusu yaparak “devletin ve Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkan Kemal Deniz Dana’nın sözünü tutmasını bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75