“Bu katliama ortak olmayacağız”

banner37

Çetinkaya Kaptanı Serkan Önet, takım arkadaşları ile ortak bir karar aldıklarını ve Haziran’da hızlandırılmış lig olması halinde maçlara çıkmayacaklarını ve küme düşmeyi göze aldıklarını belirtti

“Bu katliama ortak olmayacağız”
banner90
banner8

Şükrü BURAĞAN

Süper Lig ekiplerinden Çetinkaya’da kaptan Serkan Önet gündemi sarsan çok önemli açıklamalarda bulundu. Kaptan Önet, yaşanan salgın sonrası mevcut durumla ilgili yapılan birçok yorumlara baktığını ve tutarsız açıklamalardan başka bir şey görmediğini belirtti. Serkan Önet takım arkadaşları ile de görüştüklerini ve bir takım konularda ortak hareket etme kararı verdiklerini ifade etti. Önet Başkan Bülent Dizdarlı’yla bu konuları zaten sık sık konuştuklarını da dile getirdi.

“Bizler Çetinkaya futbolcuları olarak bu katliama ortak olmayacağız”


“Eğer liglerin tamamlanması isteniyorsa ki bu gayet doğal bir istektir, bunun yolu işleri oldubittiye getirip, herkesi risk altına atalım da ne olursa olsun mantığı değildir. Başka alternatifler düşünülmek zorundadır. Lig tamamlanması ağustos sonu mu olur eylül başı mı olur, küme düşürerek tescil mi olur, yoksa statü değiştirerek mi tescil olur biz hangi alternatif en iyisidir bilemeyiz. Buna kulüplerimiz karar verecektir. Ama işi oldubittiye getirip, bizim sağlığımızı hiçe sayacak şekilde bir takvimlendirme yaparak futbol katliamı yaratılmak istenirse, bizler Çetinkaya futbolcuları olarak bu katliama ortak olmayacağımızı buradan açık bir şekilde tüm takım arkadaşlarım adına belirtmek isterim. Sağlıktan kastımız da gayet açıktır. Mevcut pandemi konusunda Bilim Kurulu’nun temaslı maç yapılabilir konusunda onay vermesi, yeterli hazırlık sürecinin futbolculara tanınması ve aşırı sıcaklardan uzak hava koşullarında maçların oynanmasıdır.”

“Haziran’da başlayıp Temmuz’da bitiririz diyorlar. Bunun sağlıklı bir ortamla ne alakası var?


banner134
“Örneğin önce sağlık deniliyor, arkasına haziranda başlayıp temmuz sonuna ligi bitirebiliriz deniliyor. Bunun sağlıklı bir ortamla ne alakası var? Kulüp yöneticileri saat 4'e kadar dışarıda çalışma yasağı olan Temmuz ayında gölgede 40 derece altında futbolcularını yetersiz hazırlık dönemi geçirmeden nasıl sahalara atmayı önerebiliyor anlamıyorum. Bunun sağlığın öncelik olması ile hiçbir alakası yoktur.

“Antrenörler madem 4 haftada hazır edebiliyor neden bunca yıl 9-10 haftalık hazırlık yaptırdılar?”


Diğer taraftan takım antrenörlerimize bakıyorum, 8 haftadır spor yapamayan futbolcuları için 3-4 haftada onları hazır eder, haftada 2 maç yaptıracak seviyeye getirir kalan maçları tamamlayabiliriz diyorlar. O zaman bunca senedir bu hocalarımız sezon öncesi neden 9-10 haftalık hazırlık dönemi yapıyorlar, en az 10 tane hazırlık maçı oynatıyorlar, binlerce TL para harcatıp fitness salonları tutuyorlar, çift idmanlı kamplar yapıyorlar? Futbolcularını böyle önemli bir risk içine bu kadar basit bir şekilde atabilmelerine anlam veremiyorum.

“Koşullar tamamlanmadan sırf birileri öyle istedi diye de kendimizi riske atmayacağız”


İsteyen kesimler bu düşüncelerimizi istediği yere çekebilir, bu açıklamaların sırf küme düşmemek için yapıldığını da ortaya atabilir. Sorun değil. Bizler belirttiğim sağlık koşulları oluşursa çıkar maçlarımızı oynar, başarılı olursak ligde kalır olmazsak da paşa paşa bir alt lige gideriz. Ama bu koşullar tamamlanmadan sırf birileri öyle istedi diye de kendimizi riske atmayacağız. İsteyen çıkar oynar, onlara da başarılar dileriz. Takım olarak gerçek fedakarlığı o zaman yapar, elimizi taşın altına koyar ve bu takımı bir alt ligden tekrardan hak ettiği yere çıkarırız. Unutulmasın ki maddi manevi her şeyin fedakarlığı yapılabilir, her soruna çare bulunabilir, ama sağlık konusunun fedakarlığı olmaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75