banner6

Bu kez Bozbeyli kazandı

banner37

Drift şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı Cemsa’da geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. İki şampiyon pilotun finalde karşılaştığı yarışı 2014 şampiyonu Celal Bozbeyli kazandı

Bu kez Bozbeyli kazandı
banner150

banner150 banner150

Çağın ÖZILGAZ

2017 Rapa Drift Şampiyonası büyük çekişme ile devam ediyor. Geçtiğimiz ay Cemsa Sporting Center’de yapılan ilk yarışta yarı finale Akay Akbil, Ahmet Öksüzoğluları, Enver Haskasap ve Pambos Nikolae kalmıştı. Finalde Akay Akbil birinciliği, Öksüzoğluları ikinciliği almıştı. Sezonun ikinci yarışında ise yarı finale Celal Bozbeyli, Enver Haskasap, Akay Akbil ve Bekir Özsusuzlu kaldı. Bu kez Celal Bozbeyli kazanırken, son şampiyon Enver Haskasap ikinci, Akay Akbil ise üçüncü oldu. Son iki senenin şampiyonu ve şampiyonanın en büyük favorisi Haskasap henüz yarış kazanamazken, altı farklı isim iki yarışta yarı finale kaldı. Hal böyle olunca yarışların sonuçları tahmin edilemez bir duruma geldi ve heyecan arttı. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan yarış, farklı bir pist şeklinde yapıldı. Geçmişte yapılan yarışlara göre biraz daha uzun olan pistte yarışmacıların zorlandığı gözlerden kaçmadı. Sıralama turlarında 99 puan elde eden Enver Haskasap ve 98’er puan elde eden Akay Akbil ile Celal Bozbeyli diğer yarışmacılardan bir adım öne çıktı. Nitekim finale de bu üçlünün ikisi; Bozbeyli ile Haskasap yükseldi. Günün iyilerinden Akay Akbil ise yarı finalde mekanik arıza da yaşayarak Bozbeyli’ye elendi fakat Bekir Özsusuzlu’yu geride bırakarak üçüncü oldu. Genç yarışmacılar İzer Özvurulmuş ve Yusuf Çocuk’un sırasıyla beş ve altıncı olması da dikkat çeken performanslar arasındaydı. Sezonun üçüncü yarışı 11 Haziran’da yapılacak.

 

Neler oldu?

Geçtiğimiz hafta sonu Uluslararası motorsporlarında yoğun geçti. Formula 1’de Çin Grand Prix’i yapılırken yarışı Mercedes AMG Petronas takımından Lewis Hamilton kazandı. Dünya Ralli Şampiyonası’nda ise Fransa Rallisi yapıldı. Hyundai’nin şanssız ismi Thierry Neuville şanssızlığını kırarak birinci olmayı başardı. MotoGP’de Arjantin Grand Prix’i yapıldı. Yamaha’nın genç yıldızı damalıbayrağı ilk sırada görerek sezona ikide iki ile başlamış oldu.

 

Ajanda

16 Nisan Alagadi Off Road

16 Nisan KKKSOK City Mall Slalom Yarışı

16 Nisan KITMOK MotoDrag Yarışı

16 Nisan Formula 1 Bahreyn Grand Prix’i

23 Nisan MotoGP Amerika GP

23 Nisan FIA Dünya Rallikros Portekiz

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104