banner6

Bu ne rezalet!

banner37

Bu ne rezalet!
banner151 banner143

KIBRIS Özel


Girne bölgesinde yer alan Doğan Türk Birliği, Türk Ocağı ve Girne Halk Evi’nin kullanımında bulunan Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda önceki akşam gerçekleştirilen konser sonrasında yürekleri burkan görüntüler ortaya çıktı.


Zemin üzerine konulan varilden yapılmış bistrolar, çim zemine büyük zarar verirken, konser sonrasında hiçbir temizliğin yapılmaması da dikkatleri çekti.

Vatandaşlar tepkili


Görüntüleri almış olduğumuz sıralarda sabah sporuna çıkan vatandaşlar, karşılaştıkları manzara karşısında şok yaşadılar. Zaman zaman yürüyüş parkurunda bulunan pet şişe ve atıkları kenara atmak zorunda kalan vatandaşlar, “bu ne rezalet” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Sertoğlu da ateş püskürmüştü


Altı gün sürecek ve zemine büyük hasar bırakacak olan bu konserlerle ilgili Kıbrıs Türk Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da önceki gün açıklama yapmış ve tepkisini ortaya koymuştu.


Sertoğlu, “Gece maçı vermeyin, elektriğini ödeyemeyiz” dedikleri, bizim de bu karara saygı duyup gece maçı vermediğimiz Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda 6 gün arka arkaya konser yapılması için birilerine peşkeş çekildi. Bunu kim yaptı? Neden yaptı? Karşılığında ne aldı? Kafamızda çok soru var.” demişti.

Organizasyonun iptali söz konusu değil!


Hafta başında Spor Dairesi’nde müdürlük görevine başlayan Rıza Erseven, kendisinin görevde olmadığı süreçte böyle bir duruma izin verildiğini ifade etti.


Sözleşmenin imzalandığını ve iptalinin söz konusu olamayacağını ifade eden Erseven, Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’na verilecek olası her türlü tahribatın organizasyon sahipleri tarafından karşılanacağını, bunun da takipçisi olacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104