banner6

Bugün, günlerden ralli

banner37

KKTC 2017 Şeker Sigorta Ralli Şampiyonası bugün Mustafa Cabacaba Anı Rallisi ile start alıyor. 13 Ekibin mücadele edeceği rallide ekipler bugün iki kez art arda Dumlupınar etabını geçecekler. Yarın devam edecek olan rallide ekipler Hamitköy, Kanlıköy ve Balıkesir etaplarını ikişer kez geçecekler

Bugün, günlerden ralli
banner150

banner150 banner150

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği 2017 Şeker Sigorta Ralli Şampiyonası, bugün Lefkoşa’da yapılacak ralli ile başlıyor. İki günlük program ile organize edilen rallide ekipler bugün 15.30’da Lefkoşa Türk Belediyesi önünden start alacaklar. Toplamı 54 kilometre olan 8 etabın ardından yarın 17.00’de yine Lefkoşa Türk Belediyesi önünde finiş ve ödül töreni yapılacak. Kayıt işlemlerinin tamamlandığı rallide 13 ekip mücadele edecek.

 

Bugün, Dumlupınar Etabı geçilecek

Sezonun ilk rallisi bugüniki kez ard arda  geçilecek Dumlupınar etabı ile başlıyor. 16.20’de ilk aracın startı ile başlayacak etap Dumlupınar-Haspolat arasındaki toprak yoldan seyredilebilecek.Heyecan yarın kaldığı yerden devam edecek. Sırasıyla 09.45’de Hamitköy ve 10:30’da Kanlıköy etapları geçildikten sonra aynı kısım 12.15 ile 13.00’de tekrar geçilecek. Hamitköy etabı Yakın Doğu Üniversitesi ile Dikmen arasındaki asfalt atlama noktasından, Kanlıköy etabı ise eski Gönyeli-Girne yolu üzerinde bulunan etabın startından zıplama noktası takip edilebilecek.Rallinin son etabı ise iki kez art arda geçilecek olan Balıkesir etabı olacak. 15.00-16.00 saatleri arasında iki kez ard arda geçilecek etap, Ercan yolu üzerinde bulunan köprü üzerinden veya Ercan Havaalanı çemberinden batı istikametine 1 kilometre ilerleyip zıplama noktası takip edilebilecek. Ralli, 17.00’de son bulacak ve Lefkoşa Türk Belediyesi önünde ödül töreni yapılacak.

Basın Toplantısı yapıldı

Rallinin basın toplantısı geçtiğimiz gün Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği lokalinde yapıldı.Toplantıya, KKTOK Başkanı Tigin Kişmir, KKTOK Asbaşkanı Mahmut Sezinler, Şeker Sigorta Kıbrıs Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Birinci, Şeker Sigorta Kıbrıs Genel Müdürü Salahi Karahasan ve Mustafa Cabacaba ailesi adına Dalman Yücel katıldı. 2017 sezonunda KKTOK’nin organize edeceği Ralli ve Tırmanma Şampiyonalarının isim hakkını Şeker Sigorta Kıbrıs’ın aldığının duyurusunun yapıldığı toplantıda Kişmir destek olanlara teşekkürlerini iletti.

Kişmir: Daha güzel organizasyonlara imza atacağız

Kişmir: “Şeker Sigorta’nın Motorsporlarına göstermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz ve 2017’de daha güzel organizasyonlara imza atmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sezonun ilk rallisi olan Mustafa Cabacaba Anı Rallisi’ne katkı koyan Mustafa Cabacaba ailesine, Motul’e, Lefkoşa Türk Belediyesi’ne, Değirmenlik Belediyesi’ne, Spor Dairesi’ne, Workteam’e ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” dedi. Ralliyi takip edecek seyircilere de duyurularda bulunan Kişmir, güvenlik görevlilerinin uyarılarına uyulmasını ve parkur içerisinde kesinlikle araçları ile ilerlememeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca ekinlerin boy verdiği döneminde olmasından dolayı dikkatli olunmasını, ekinlere zarar verilmemesini rica etti.

Karahasan: destek olmaktan mutluyuz

Şeker Sigorta Kıbrıs Yönetim Kurulu Başkanı Salahi Karahasan, Motorsporlarına katkı koymaktan dolayı mutlu olduklarını belirttiği toplantıda kurum başkanı Tigin Kişmir’in projelerini dinlendiklerinde yönetim kurulu olarak destek olma kararı aldıklarını söyledi. Karahasan: “Otomobil sporlarının yapmış olduğumuz iş ile alakalı bir spor olduğu düşüncesi ile destek kararı aldık. Bunun yanında ülkemize uygulanan spor ambargolarını bir nebze aşmak, gençliğimize veya spor yapmak isteyen herekese bazı katkılar sağlamak tüm işletmelerin görevidir diye düşünüyorum. Yapmış olduğumuz bu sponsorluk antlaşması umarım özel sektörün bir çok işletmelerine örnek olur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104