Burgaç: Alınacak kararları bekliyoruz

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden virüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetler dururken spor kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

banner87
Burgaç: Alınacak kararları bekliyoruz
banner90
banner99

Levent TEZEL

Cihangir Teknik Direktörü Hasan Burgaç, yaptığı değerlendirmede liglerin başlamasıyla ilgili olarak Futbol Federasyonu ve kulüplerin alacakları kararları beklediklerini söyledi. Burgaç; futbolcularının bulundukları ortamlarda kendilerine verilen çalışma programlarını imkanları dahilinde bireysel olarak uygulamaya çalıştıklarını ifade etti. Başarılı teknik adam, virüs tehlikesinin geçmesi ve yetkililerin karar vermesi durumunda kalan maçların oynanması için haziran ayını daha makul bulduğunu da dile getirdi.

Kişisel olarak haziran ayında maçların oynanmasını diliyorum


Cihangir Teknik Direktörü Hasan Burgaç şöyle konuştu; “İçinde bulunduğumuz ortamda her şeyden önce insan sağlığı önde gelir. Herkesin de buna uygun davranması gerektiğini düşünüyorum. Virüs tehlikesi geçer ve yetkililer sportif faaliyetler başlayabilir derse, Futbol Federasyonu ve kulüpler de o yönde karar alırsa ben mayıs ayında verilecek bir hazırlık dönemi sonrası kalan maçların haziran ayında oynanmasının uygun olacağını düşünüyorum. Maçların eylül ayında oynanmasının çeşitli sorunlar yaratabileceğini öngörüyorum.  Ancak yine de son karar yetkililer tarafından verilecektir.” 

Oyuncularımız ile sürekli temas halindeyiz


"Futbolcularımız ile sürekli olarak temas halindeyiz. Telefonlar vasıtasıyla konuşuyoruz. Takımdaki tüm yerli, yabancı futbolcular kendilerine verilen program dahilinde bireysel olarak evlerinde, bulundukları ortamlarda çalışmalarını sürdürüyorlar. Saha çalışması gibi olmasa da en azından kendilerini bir nebze hazır tutma anlamında bunu yapmaları gerekiyor. Bu arada yabancı oyuncular için de görüşümü paylaşmak istiyorum. Yaşadığımız süreçle ilgili olarak mutlaka kulüpler küçülmeye gidecektir. Ancak ben yabancı oyuncunun tamamen kaldırılmasını değil sayısının azaltılmasının kişisel olarak daha uygun olacağını belirtmeliyim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75