Burgaç: Fiziksel ve mental anlamda iyiyiz

banner37

Koronavirus nedeniyle ara verilen liglerin başlama kararı sonrasında takımlar hız kesmeden hazırlıklarına devam ediyorlar. K-Pet Süper Lig’de 22 hafta itibarıyla 4. sırada bulunan Cihangir, bu süreçte 12 galibiyet, 3 beraberlik 7 mağlubiyetle 39 puan topladı. 22 haftada 52 kez rakip ağları havalandıran Cihangir, kalesinde ise 34 gol gördü. Cihangir’de Teknik Direktör Hasan Burgaç lige yönelik hazırlıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

banner87
Burgaç: Fiziksel ve mental anlamda iyiyiz
banner90
banner99

Levent TEZEL

“Elimizden geldiğince hazır hale gelmeye çalışıyoruz”


Ligde dördüncü sırada bulunan Cihangir’de Teknik Direktör Hasan Burgaç, 18 Mayıs tarihinde çalışmalara başladıklarını ve bu süreçte haftada 5 günde toplamda 10 antrenman yaptıklarını söyledi. Lige yönelik olarak ellerinden geldiğince hazır hale gelmeye çalıştıklarını belirten Burgaç, verilen aradan sonra dönüşte oyuncularının fiziksel ve mental anlamda iyi durumda oluşlarının kendisini mutlu ettiğini, bunun da çalışmalarda kendilerine belli bir avantaj sağladığını söyledi.


Çalışmalarını akşam üzerleri saat 18.00 sonrasında gerçekleştirdiklerini kaydeden Teknik Direktör Hasan Burgaç, havaların da serin gitmesinin şu an için bir rahatlama yarattığını, bunu iyi değerlendirmek gerektiğini dile getirdi.

“Hazırlık maçları planlıyoruz”


Gelinen aşamada haziran ayı ile birlikte Sağlık Bakanlığı’ndan onay çıkması ile birlikte hazırlık maçlarına başlamak için çalışmalarını ve temaslarını sürdürdüklerini vurgulayan Cihangir Teknik Direktörü Hasan Burgaç, bu maçların lige yönelik hazırlıkları tamamlayacağını ifade etti.


Burgaç, yaptıkları planlamaya göre 3 Haziran tarihinde Çetinkaya, 6 Haziran’da Yenicami, 10 Haziran tarihinde Girne Halk Evi ve 13 Haziran’da Dörtyol ile hazırlık maçları yapacaklarını söyledi. Bunlardan başka Mağusa Türk Gücü ile de bir hazırlık maçı yapmak için temaslarını sürdürdüklerini, ancak bu konuda daha bir netleşme olmadığını kaydeden Burgaç, ligin başlama tarihine göre planlarının netleşeceğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75