Burgaç: Tüm takımlar zorlanacak

banner37

K-Pet Süper Lig ekiplerinden Cihangir, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun antrenman izni vermesi ile yeni sezon hazırlıklarına start verdi. Teknik Direktör Hasan Burgaç, futbolda gelinen noktayı ve hazırlıklarını gazetemize değerlendirdi

Burgaç: Tüm takımlar zorlanacak
banner99

Ebru AKGÜR

“Form düzeyini korumak için çalışıyoruz”


Antrenman izninin çıkmasının hemen ardından antrenmanlarına başladıklarını söyleyen Hasan Burgaç, “futbolcularımızın form düzeyinin gerilememesi adına çalışmalarımıza başladık. Şu anda ilk çabamız bunu korumak yönünde. KTFF’nin vereceği 8 haftalık sürenin başlamasını bekliyoruz. Ona göre planlarımızı şekillendireceğiz’ dedi.

“Alışkın olunmayan bir süreç”


banner134
2020-21 sezonunun en iyi ihtimalle aralık ayında başlayacağını tahmin ettiğini aktaran Burgaç, “Aralık ayında başlayan bir sezonda hafta içi maçların sayısı da artacak. Ligin tamamlanması için bu bir mecburiyet olacak. Tabii ki bu süreç fiziksel olarak oyuncuları ve tüm takımları zorlayacaktır. Alışkın olunmayan bir süreç yaşayacağız. Ligin tamamlanması için oynadığımız 8 haftadan farklı olacak. Çünkü takımlar hedefe koşuyor olacak’ şeklinde konuştu.

“Hazırlık sürecinde kupa maçı olmamalı”


KTFF tarafından verilecek 8 haftalık hazırlık süreci içerinde kupa maçlarının olmasını istemediğini belirten Burgaç, “hazırlık maçı gibi kupa maçı oynamak doğru gelmiyor. Bu nedenle umarım hazırlık haftalarına kupa maçları eklenmez” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75