banner6

Büyük düşünüyorlar

banner37

Merit Alsancak Yeşilova'nın kadrosuna dahil ettiği yıldız oyuncular Lomana LuaLua ile Gilles Binya, Kuzey Kıbrıs'ta futbolun gelişmesi için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya hazır olduklarını söylediler

Büyük düşünüyorlar
banner151 banner143

Serhan KABLAN

Kadrosuna ünlü futbolcular Lomana LuaLua ile Gilles Binya'yı dahil eden Merit Alsancak Yeşilova yönetimi futbolcularla birlikte dün KTSYD Merkez Binası'nda basın toplantısı düzenledi.


Toplantıya Merit Alsancak Yeşilova Başkanı Redif Nurel, Merit Hoteller Grubu Direktörü, Asbaşkan Yavuz Kutlu, Lomana LuaLua, Gilles Binya ve bu futbolcuların menajerleri yer aldı. Basın toplantısı sonrasında futbolcular kendilerini Merit Alsancak Yeşilova'ya bağlayan imzaları da attı.

 

Nurel: LuaLua ve Binya bir proje ürünüdür


Merit Alsancak Yeşilova Başkanı Redif Nurel, LuaLua ve Binya'nın Merit Alsancak Yeşilova'ya gelmesinin bir proje olduğunu ve bunu başardıklarını ifade etti. İlk zamanlar bu iki önemli futbolcuyu kadrolarına dahil edeceklerine kendisinin dahi inanmadığını belirten Nurel, "Projemizi onlara anlattım. Paradan fazla ülke futbolumuzun gelişmesi adına öncülük edebilecekleri ışığını onlarda gördüm" dedi. Kurumsallaşma ve daha profesyonel yönetim şekli için her geçen gün aşama kaydettiklerini belirten Nurel, sponsorları Merit Grubu ile güçlerine güç kattıklarını kaydetti.

 

LuaLua: Çok sıcak karşılandım


Daha önce Türkiye'de Kardemir Karabükspor, Çaykur Rizespor, Akhisar Belediye, Şanlıurfaspor, İngiltere'de Newcastle United, Yunanistan'da Olympiakos ve Güney Kıbrıs'ta Omonia'da forma giyen yıldız futbolcu Lomana LuaLua, "Omonia'da oynarken Kuzey Kıbrıs'a geldim, fakat uçak alanından gelirken sadece ovalarını görmüştüm. Bu kadar güzelliklerini görme şansım olmadı" dedi.

 

"Profesyonelce düşünmeye mentalite olarak hazır değiller"


Burada çok yetenekli futbolcuların olduğunu fakat profesyonelce düşünmeye mentalite olarak kendilerini hazırlayamadıkları için futbolcuların yurt dışına açılamadığını savunan Lua Lua, "Kuzey Kıbrıs'ta futbolun yurt dışına açılımı için elimden gelenin fazlasını yapacağım, yeter ki onlar kafa olarak kendilerini hazırlasın" dedi.

 

"Kuzey Kıbrıs futboluna bir şeyler kazandırıp, kariyerimi öyle noktalayacağım"


"Futbol oynamayalı uzun zaman oldu, pazar gününü iple çekiyorum" şeklinde konuşan Lua Lua, buradaki hiç kimseyi küçümsemediğini, sadece futbolcuların kendilerine bir hedef koyup, o hedefe ilerlemenin önemli olduğunu kaydetti. Yıldız futbolcu “Buraya gelmeden önce Hindistan'ın yanı sıra İngiltere'deki eski takımımdan teklif aldım, fakat ben parayı düşünmedim ve Merit Alsancak Yeşilova'nın teklifini kabul ettim. Daha yapacak çok şeyim var. Futbola bir şeyler kazandırarak kariyerimi noktalayacağım" dedi.

 

Binya: Anlatılan proje beni etkiledi


Portekiz'in Benfica, İsviçre'nin en köklü futbol takımlarından Xamax, Türkiye'de ise Gaziantepspor ve son olarak da Elazığspor'da futbol oynayan Gilles Binya ise teklif almasının ardından Başkan Redif Nurel ile bir araya geldiğini ve anlattığı projenin kendisini etkilediğini vurguladı. Kuzey Kıbrıs'ı çok beğendiğini dile getiren Binya, "Burada mentalitenin değişmesi gerekiyor. Çok yetenekli genç futbolcular var. Bunun için tercihim Merit Alsancak Yeşilova oldu.” dedi. Gerek sahada gerekse de dışarıda buradaki futbolun gelişmesi için varını yoğunu ortaya koyacağını söyleyen Binya, bir kariyerinin olduğunu fakat burada kendisine yeni bir sayfa açarak yeni bir kariyere başladığını vurguladı.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 11:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104