Çamlık’ta üç kupa gururu

banner37

Çamlık’ta üç kupa gururu
banner8

Ahmet OGAN

Voleybol Federasyonu tarafından organize edilen ve Covid-19 salgını nedeni ile tamamlanamayan 2019-2020 Voleybol sezonu oynanan maçlarla tamamlandı. Final serisi müsabakalarında Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni mağlup ederek 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. 19. Erkekler Süper Kupa Finali’nde lig ve kupa şampiyonu Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor, lig 2.si Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni bir kez daha mağlup ederek lig ve kupa şampiyonluğundan sonra Süper Kupa şampiyonluğunu da kazanmayı başardı. Voleybolda sezonu 3 kupa ile kapatan Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor Kulübü Başkanı Hasan Hasoğlan ve Antrenör Özkan Eser, kazanılan kupa ve şampiyonluk öyküleri ile ilgili görüşlerini gazetemize değerlendirdiler.

Hasoğlan: Konsantrasyonumuzu koruduk, başardık


Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor Kulübü Başkanı Hasan Hasoğlan, pandemi dolayısıyla ara verilen 2019-2020 sezonuna kaldığımız yerden devam edildiğini belirterek, önce lig final serisini şampiyon olarak bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Hasoğlan, sonrasında sezonun son kupası olan Süper Kupayı da kazanarak sezonu 3 kupa ile (Rauf Raif Denktaş Federasyon, Lig ve Süper Kupa) bitirmelerinin mutluluk verici olduğunu ifade etti. Bu zorlu sezonda başarıda payı olan oyuncularına, hocalarına, yönetim kurulundaki arkadaşlarına ve yanlarında olan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e teşekkür eden Hasoğlan, pandemi sonrası konsantrasyonumuzu koruyarak sezonu istediğimiz noktada bitirmek için gerek yönetim gerekse oyuncularımız ellerinden geleni yaparak başarıyı yakaladıklarına vurgu yaptı. Hasoğlan, hızlı bir şekilde yeni sezon çalışmalarına başlayarak elde edilen bu başarıyı korumak için daha çok çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.

Eser: Kupa ile başladık, kupa ile sonlandırdık


banner134
Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor’un başarılı antrenörü Özkan Eser, Covid 19 salgını nedeniyle tamamlanamayan 2019-2020 voleybol sezonunda lig ve kupa maçları öncesinde yapılan hazırlıkların çok kolay olmadığını belirterek zor bir süreçten geçmelerine rağmen iyi hazırlandıklarını belirtti. Ligin final serisinde iyi bir performans ortaya koyarak lig şampiyonluğunu kazanmanın moral motivasyonlarını yükselttiğini belirten Özkan Eser, Süper Kupa öncesinde de takımın inancı yanında umutların da arttığına vurgu yaptı. Süper Kupa’da takımın kazanma isteği ve arzusunun çok yüksek olduğunun kazanılan setlerden net belli olduğunu belirten Eser, hak edilen bir şampiyonluk kazandıklarını ifade etti. Covid 19 süreci sonrasında voleybola dönmenin çok kolay olmadığına vurgu yapan Özkan Eser, 2019-2020 sezonuna kupa ile başlayarak sezonu 3 kupa ile sonlandırmanın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Özkan Eser, görev yaptığı Gazimağusa Belediyesi Çamlıkspor’da anı turnuvaları yanı sıra yıldız kız, genç kız, büyük erkekler ligi, Federasyon Kupası ve Süper Kupaları kazanarak önemli başarılara imza attı.


Özkan Eser, voleybolda son dönemde takımların kapanmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, “umarım tüm kurum ve kuruluşlar voleybola daha fazla katkı yaparak takım sayısı ve kalitenin artmasına yardımcı olurlar” temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75