Çanakkale Ortaokulu'ndan tesis hamlesi

banner37

Gazimağusa, gerek kulüpler düzeyinde gerekse de okul sporları düzeyinde salon spor faaliyetlerinin en yoğun olarak yapıldığı bölgelerden biri olarak dikkat çekerken, faaliyetlerin yapılması için ihtiyaç duyulan spor salonu için girişim yapıldı

banner87
Çanakkale Ortaokulu'ndan tesis hamlesi
banner90
banner99

Ahmet OGAN

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na bağlı Gazimağusa’nın en önemli eğitim merkezlerinden olan Çanakkale Ortaokulu, tesisleşmeye yönelik hamlesi ile yeni adımlar atıyor.

Özkalp’in çabası sonuç veriyor

Sporun içinden gelen Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp yönetiminde okul idaresinin bu yönde yapmış oldukları yoğun çalışmalar sonuç vermeye başladı. Gazimağusa’da eğitim alanında 730 öğrenciye vermiş olduğu eğitim ile dikkat çeken Çanakkale Ortaokulu sportif faaliyetlerin de daha verimli ve aktif hale getirilmesi için yapmış olduğu girişimler sonucunda sporcuların sağlıklı ortamlarda spor yapabilecek kapalı spor salonu ihtiyacını gidermek için gereken hamle yapıldı.


Çanakkale Ortaokul Müdürü Emin Özkalp ve okul idaresi tarafından okuldaki çocuklara yansıması için toplanılan paranın gerekli harcamaları yapıldıktan sonra geriye kalan biriktirilmiş para ile oluşturulan bütçe ile birlikte okulun kendi imkanları dahilinde kapalı spor salonunun temeli atıldı. Kapalı spor salonu, 32 x 22 metre ebadında 6 metre yüksekliğinde, merkez bölgesi yüksekliği ise 7 metre ölçüsünde olacak. Temeli atılan ve tamamlanacak olan kapalı spor salonunun sütunlarının örülmesi ve üstününün kapatılması için bütçede oluşturulan mevcut maddiyatın yanı sıra maddi katkı ve desteğe ihtiyaç olacağı öngörülüyor.

 

Destek ve katkı bekleniyor


Temeli atılan kapalı spor salonunda sportif faaliyetlerin daha sağlıklı ortamda yürütülmesi için ve son dönemlerde salon sporlarında elde edilen başarıların ardından böylesi önemli girişimde bulunan okul idaresi, tesisin tamamlanması için başta Gazimağusa Belediyesi, kurum, kuruluş, iş adamlarından ve Gazimağusa halkından katkıda bulunmasını istedi.

 

Hedef tam bir spor kompleksi yaratmak


Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp, 730 ailenin çocuklarının okullarında eğitim gördüğüne vurgu yaparak, devlet okullarında okumanın kader olmadığını, istenirse güzel şeyle yapılabileceğinin altını çizdi. Yıllardan beridir öğrencilerin soğuk ve yağışlı havalarda beden eğitimi derslerini yapamadığını belirten Emin Özkalp, bu sorunun giderilmesi ve sağlıklı ortamda öğrencilerin spor yapmak için okulun salon ihtiyacı olduğunu belirtti. Okul idaresi ile birlikte projeyi hayata geçirmek için başlatmış oldukları çalışmaların sonucunda kapalı spor salonunun temelini attıklarını ifade eden Özkalp, gençler geleceğimizdir diyerek onlara iyi imkanlar sağlayabilmek, sağlıklı ortamlarda spor yapmalarına olanak sağlamak için okul idaresi ile projeyi başlattıklarına vurgu yaptı.

 

Mağusalı iş adamlarına çağrı


Bu eserin tamamlanabilmesi için de Mağusa’nın önde gelen iş adamlarından destek olması çağrısında bulunan Özkalp, salonun tamamlanmasına yardımcı olmalarının gençliğe önemli bir hizmet olacağını ifade etti. Çanakkale Ortaokulu alanı içerisinde bulunan geniş alanların da en iyi şekilde kullanılması için çalışma başlattıklarını belirten Emin Özkalp, futbol sahası, atletizm parkuru, diğer spor branşları yapılabilecek sahaların yapılmasını planladıklarını ve tamamlanması durumunda spor kompleksi haline getirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75