banner6

Çekişmeli maç DAÜ’nün: 95-88

banner37

Çekişmeli maç DAÜ’nün: 95-88
banner151

KKTC Basketbol Federasyonu’nun Üniversite Sporları Federasyonu işbirliğinde organize ettiği ÜNİLİG’de salı günü oynanması planlanan ancak Necati Taşkın Spor Salonu’ndaki elektrik sorunu nedeniyle ertelenen Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)-Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) karşılaşması önceki akşam yapıldı.


Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yer alan, Ülviye Beşe, Bahar Mevlit, Koray Karahançer üçlüsünün yönettiği karşılaşma iki kez uzatmaya giderken, çekişmeli maçın galibi 95-88’lik skorla DAÜ oldu.

İki kez uzatma

Normal süresi 70-70 eşitlikle tamamlanan, ilk uzatma periyodu sonunda 80-80 ile eşitliği bozulmayan karşılaşmanın ikinci uzatmasında rakibine son bölümlerde üstünlük kuran DAÜ maçı 95-88 kazandı. LAÜ adına Ömer Güner’in 45 sayılık performansı kendisine maçın en skorer oyuncusu unvanını getirse de bu performans takımı için yeterli olmadı. DAÜ’den 20 sayı ile oynayan MarhoOkorefe ise takımının en skorer ismi olarak maçı tamamladı. Erteleme maçının oynanması ile ÜNİLİG’de ilk hafta maçları tamamlanmış oldu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110