banner6

Çekişmeli maçlar

banner37

Çekişmeli maçlar
banner99

Ahmet OGAN

KKTC Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Büyük Kadınlar ve Erkekler Ligi’ne oynanan maçlar ile devam edildi.

Kadınlarda DAÜ zorlanmadı


Voleybol Büyük Kadınlar Ligi’nin üçüncü haftasında tek maç oynandı. Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda Doğu Akdeniz Üniveristesi ile Vakıflar karşı karşıya geldi. Karşılaşmada ilk seti 25-19 kazanan Doğu Akdeniz Üniversitesi, ikinci ve üçüncü setde de üstünlüğünü sürdüreren Doğu Akdeniz Üniveristesi her iki setide 25-20 maçında rakibi Vakıfalar karşısında set vermeden 3-0 kazandı. Üçüncü hafta sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 12 puanla zirvede yer alıyor.

banner134

Çekişmeli maç Vakıflar’ın


Voleybol Büyük Erkekler Ligi’nin üçüncü haftasında ise iki maç oynandı. Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Vakıflar karşı karşıya geldi. Karşılaşmada ilk seti 25-20 kazanan Doğu Akdeniz Üniversitesi oldu. İkinci sette üstünlüğü ele geçiren Vakıflar seti 25-16 kazarak durumu eşitledi. Üçüncü sette toparlanan Doğu Akdeniz Üniversitesi seti 25-21 kazanarak tekrar öne geçti. Dördüncü sete çok iyi başlayan ve baştan sona üstün oynayan Vakıflar seti 25-14 kazanarak bir kez daha eşitliği yakaladı. Çekişmeli geçen Tae Berak setinde son anlarda aldığı sayılarla setten 15-12 galip ayrılan Vakıflar rakibi Doğu Akdeniz Üniversitesi karşısında maçı deplasmanda 3-2 kazanmayı başardı.


Gecenin diğer karşılaşmasında ise Erenköy Spor Salonu’nda Karpaz Gate Marina ile Mağusa Spor Akademisi karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya iyi başlayan Mağusa Spor Akademisi ilk seti25-16 kazandı. İkinci sette de üstünlüğünü sürdüren Mağusa Spor Akademisi fazla zorlanmadığı seti 25-11 kazandı. Üçüncü sette ise taraflar başa baş götürdüğü setin son bölümünde hata yapmayan Mağusa Spor Akademisi setten 25-21 galip ayrılarak rakibi Karpaz Gate Marina karşısında maçı deplasmanda set vermeden 3-0 kazanarak yoluna devam ediyor. Erkekler liginde üçüncü hafta sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi 3 puanla zirvede yer alıyor.

Maç Programı:

24 Kasım Çarşamba:

Büyük Kadınlar:

Vakıflar-Karpaz Gate Marine

Büyük Erkekler

Vakıflar-Karpaz Gate Marine

Doğu Akdeniz Üniversitesi-Mağusa Spor Akademisi

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104