Çember daralıyor!

banner37

Çember daralıyor!
banner99

Serhan KABLAN

Ülkemiz futbolunda Koronavirüs salgını nedeniyle başlayamayan yeni futbol sezonu öncesinde belirsizlik artarken liglerin başlamasının zora girdiği de gözleniyor. Futbolun paydaşları farklı görüşler ortaya koyarken, geçmiş sezonlarda eylül ayı ortasında başlayan liglerin bu sezonki akıbeti ile ilgili şu ana kadar karar alınmadı. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür’ün geçtiğimiz hafta, “kaleci pozitif çıkarsa, savunma oyuncuları karantinaya alınacak” açıklamasını yapması ilginç bir yaklaşım olarak tarihteki yerini aldı.

banner134

Kulüp yetkililerinin çoğunluğu olumsuz bakıyor


Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanı Ali Pilli ile görüşme gerçekleştiren KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, 4 maddelik önerilerini sunmasına rağmen henüz bu başvuruya geri dönüş yapılmadı. KTFF Genel Kurulu’ndan onay alan  ve özellikle temas takip sisteminin devamı halinde liglerin başlatılamayacağını aktaran Sertoğlu’na karşı Sağlık Bakanı Ali Pilli, bu sistemin değişikliğinin düşünülmediğini aktardı ancak taraflar arasında ikinci görüşme için Sağlık Bakanlığı adım atmadı.


Ekonomik sıkıntılar yaşayan birçok kulüp yetkilisi, pandeminin zorluklarının da etkisiyle bu sezonun oynanmamasını dillendirmeye başlarken, bir kısım kulüp ise zorluklar içerisinde de olsa futbola geri dönüş istiyor. Futbolun en önemli unsuru oyuncular, Futbolcular Derneği çatısı altında seslerini duyurmak ve futbola geri dönüş adına tepkilerini her geçen gün büyüteceklerini açıklarken, birçok teknik adam da futbolculara destek mesajları verdi. Futbol camiası bu belirsizliğin sonlanması ve resmi açıklamanın yapılmasını bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75