Çetinkaya kabuk değiştiriyor

banner37

Çetinkaya Kulübü’nde önceki gün gerçekleşen olağanüstü genel kurulda başkan Dr. Bülent Dizdarlı’nın istifa etmesinin ardından yönetim kurulunda bulunan Ceran Tunalı başkan adayı olduğunu açıkladı

banner87
Çetinkaya kabuk değiştiriyor
banner90
banner8

Ogün Genç KAÇMAZ

Futbol Federasyonu’nun ligin 8 maçını oynatacağını açıklamasından sonra bu karara şiddetle karşı çıkan başkan Dr. Bülent Dizdarlı, maçlara çıkmama ve ligden çekilme yetkisini genel kuruldan almaması halinde istifa edeceğini belirmişti. Genel kurulun ertelenme önerisi üzerine de Dizdarlı, başkan adayı bulunduğunu öğrenince istifa ettiğini duyurdu. Halen yönetim kurulunda görev yapan Ceran Tunalı başkan adayı olduğunu açıkladı.

Genç jenerasyon


Futbolu bıraktıktan sonra Çetinkaya Kulübünde yöneticilik yapan Ceran Tunalı özellikle Urcan Vangöl Akademi’nin gelişmesine katkılar koydu. 2 Haziran Salı günü gerçekleşecek genel kurula tek başkan adayı olarak girmesi beklenen Tunalı, birlikte görev yaptığı yöneticilerin yanına takviyeler yaparak genç ve güçlü bir yönetim kurulu oluşturacağını söyledi.


Hazırlıklarına devam eden futbolcularına son 8 maçta güvendiğini, bu süreçte de hep yanlarında durduğunu söyleyen Ceran Tunalı birlik olma zamanının yaşandığını belirtti. Başkanlık görevinin sezon içinde planları arasında olmasa da gelinen kritik süreçte bu ateşten gömleği giymeye karar verdiğini vurgulayan Tunalı, tarihinde alt kümeye düşmeyen Çetinkaya’nın bunu yine başaracak gücü olduğunu açıkladı.

Tunalı da kaptan Serkan da 40 yaşında


Çetinkaya’da hareketli günler yaşanırken başkan adayı Ceran Tunalı ile kaptan Serkan Önet’in 40 yaşında olması dikkat çekiyor. Birlikte forma giyen iki isim şimdi de Efsanede farklı görevlerde başarılı olmak için çaba harcayacaklar. Ceran Tunalı da ülkemizin en tecrübeli futbolcularından Serkan da 1980 yılında doğdu, Ceran Tunalı kaptanından üç ay büyük bulunuyor.
 

Dizdarlı: Tükürdüğümü yalamam


Genel kurulun yansımaları da gündemde yer buldu. Covid-19 salgınının çıkmasıyla birlikte sürekli uyarılarda bulunan Dr. Bülent Dizdarlı, futbolun riskli ortamda ve yaz aylarında oynanmasına karşı çıkarak takımını maçlara çıkarmayacağını, genel kuruldan ligden çekilme kararı çıkmazsa istifa edeceğini, tükürdüğünü yalamayacağını söyledi. Felaket tellalı olarak nitelendirilmesine katılmasa da salgın riski konusunda felaket olmamasının en büyük temennisi olduğunu belirten Dizdarlı, Futbol Federasyonu’nun son 8 maçı neden oynatmak istediğinin altını dolduramadığını iddia etti.


Dizdarlı, maçların oynanmamasını federasyona önerdiğini, gerekirse Çetinkaya’nın küme düşürülmesine imza atabileceğini söylese de devam kararı verilmesinin ülke gerçekleriyle bağdaşmadığını söyledi. Takımın antrenmanlarına gitmediğini ancak izin vermekle hata yaptığı özeleştirisini de yapan Dizdarlı, kurulun ertelenmesi durumunda futbolcuların çalışmalarını durduracağını vurguladı.


 

“Arkanızdayız dediler kayboldular”


Genel kurulda üyelerin bu mücadelede Çetinkaya’dan başka lige devam etmeme görüşünde kulüp olup olmadığı sorulmasına üzerine Bülent Dizdarlı, 3 kulüp başkanından destek aldığını, ligin bu süreçte oynatılmasının sıkıntılar getireceği görüşünü paylaştıklarını ve arkalarında olduklarını söyleseler de kaybolduklarını belirterek yanlarında kulüp başkanları olmasını arzuladıklarını ancak göremediklerini ve yalnız bırakıldıklarını ifade etti.


Kulüpler Birliği’nin de bu süreçte toplantı yapmamasının son derece yanlış olduğunu vurgulayan Dizdarlı, riskin gerekçe gösterildiğini ancak kulüplerin futbolcularının antrenmanlarda olduğunu belirtti.

Erülkü: Ligden değil federasyondan çekilelim


Çetinkaya Kulübü eski Başkanı Meriç Erülkü, ligden çekilmenin sadece kendilerine zarar vereceğini belirterek federasyondan çekilme önerisini getirdi. KTFF’nin aldığı kararı doğru bulmadığını belirten Meriç Erülkü, federasyondan çekildikten sonra KOP’a (Kıbrıs Futbol Federasyonu) kayıt için başvurunun görüşülebileceğini

açıkladı. Bülent Dizdarlı ise, KOP olayına sıcak bakmadığını, gündemin sadece kalan 8 maça çıkmama olduğunu belirtti.

Bulutoğluları: Mezardaki Çetinkayalılar bizden hesap sorar


Çetinkaya eski başkanlarından Cemal Bulutoğluları, Efsane unvanı alan bu köklü camiayı ligden çekmeye kimsenin hakkı olmadığını söyledi. Mezardaki Çetinkayalıların ligden çekilmenin hesabını soracağını ifade eden Bulutoğluları, ligden çekilmelerinin ligin durması demek olduğunu belirtti. Kulis yapılması ve devlet yetkilileriyle ligin oynanmaması konusunda görüşme yapmak için kurulun ertelenmesi önerisini getiren Bulutoğluları, şiddetle oylamaya karşı çıkınca gergin ortam doğdu.

Tözün Tunalı’dan ara emri önerisi


Çetinkaya’ya uzun yıllar hizmet veren eski başkan Tözün Tunalı, maçların oynanmaması görüşünde olduğunu ancak hukuk yolunda haklarını arama önerisini gündeme getirdi. Covid-19 riski başlığıyla kulüp olarak ara emri başvurusuyla liglerin durdurulması önerisi yapan Tunalı’ya üyeler bu yolun kapalı olduğunu, federasyonun tüzüklerinde bu girişimin ligden ihracı getireceği uyarısında bulundular. Bunun diktatörce bir uygulama olduğuna vurgu yapan Tunalı, kulüp olarak değil bireysel olarak ara emri başvurusunu önerdi ancak onay verilmedi.

Macila: Kıstırdılar, düşmemizi istiyorlar


Tarihinde küme düşmeyen Çetinkaya’nın ligdeki alt sıralardaki konumundan dolayı bazı kulüplerin bunu fırsat bildiğini iddia eden eski başkanlardan Hasan Macila, bu durumu kullanarak kendilerini kıstırıp küme düşürme düşünüldüğünü iddia etti. Çetinkaya’nın orta sıralarda olsa bu şekilde davranılmayacağına inandığını belirten Macila, güçleri olduğunu ve ligde kalacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75