Çetinkaya, zoru başardı: 91-85

banner37

Çetinkaya, zoru başardı: 91-85
banner99

Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile Çetinkaya’nın Ertuğrul Apakan Spor Salonu’ndaki mücadelesi nefesleri kesti. Maçı ikinci uzatma devresi sonunda 91-85’lik skorla kazanan Çetinkaya, kritik bir galibiyete imza attı.

İkinci uzatmada gelen galibiyet


Maçın ilk yarısı çekişmeye sahne olurken, GAÜ soyunma odasına 34-33 üstün girdi. Üçüncü periyotta oyuna ağırlığını koyan Girne ekibi 13 sayılık bir fark yarattı. Son periyotta toparlanan Çetinkaya, bitime 2 dakika kala eşitliği yakaladı. Maçın normal süresi 70-70 eşitlikle tamamlandı. İlk uzatma devresinde eşitlik bozulmadı ve 80-80’lik skorla ikinci uzatmaya gidildi. Bu devrede Çetinkaya iyi bir oyun ortaya koyarak maçı 91-85 kazanmasını bildi ve geçtiğimiz hafta Koopspor’u geçen GAÜ’yü mağlup etmeyi başardı.


banner134
Çetinkaya’da Horacious Jr 19, Ertuğrul Donangil 17, Fuat Çağdal 14 sayıyla oynarken, GAÜ’de Hamit Çeliktaşlılar’ın 24 sayı ve Emre Çetinarslan’ın 21 sayısı yenilgiyi önlemeye yetmedi.

Canlı yayını takipte rekor


Basketbol Federasyonu’nun iletişim alanında vizyonunu ortaya koyan youtube kanalından maçların canlı yayınlanması noktasında GAÜ-Çetinkaya maçının izlenmesinde en yüksek rakama ulaşıldığı açıklandı. İntergaz’ın katkılarıyla süre ve skor destekli yayınlarla basketbolu geniş kitlelere yayma projesinde yeniliklerin süreceği de belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75