Cihangir’de tempo yüksek

banner37

Süper Lig ekiplerinden Cihangir yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik Direktör Hasan Burgaç transfer çalışmalarını ve hazırlık sürecini değerlendirdi

Cihangir’de tempo yüksek
banner90
banner8

Ebru AKGÜR

Haftada 6 antrenman ile devam


2020-2021 sezonu için hazırlıklarına kendi sahasında devam ettiklerini belirten Teknik Direktor Hasan Burgaç, “Şu ana kadar beş antrenman yaptık. Bu haftadan itibaren antrenman sayımız 6 olacak. Dayanıklılık yanında kuvvet çalışmalarımızı artıracağız” dedi. Burgaç, oyuncularının gelişimine göre programlamanın değişebileceğini ve iyi bir hazırlık süreci geçirmek istediklerine vurgu yaptı.

Transferlerimiz devam edecek


banner134
Ağırlıklı olarak ilk 11’de görev yapan Zihni Temelci, Çağlar Toklu, Gökhan Özer, kaleci Mehmetemin ve yabancı oyuncular Eric ile Edafe’nin takımdan ayrılması ile önemli oyuncuların eksildiğini söyleyen Hasan Burgaç, “takımdan ayrılan oyuncuların yerini dolduracağız. Yapılan transferlerin yanına özellikle forvete ve birkaç mevkiye takviye yapmak istiyoruz” dedi. Burgaç, transferlerle ilgili araştırmalarının sürdüğünü ve yerli oyuncu piyasanın yükselmesi ile birlikte temkinli hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Kulüpler ücretlerdeki artışı masaya yatırmalı


Yabancı oyuncu sayısının KTFF ve Kulüpler Birliği’nin aldığı kararla 3’ten 1’e düşürülmesinin ardından artan yerli oyuncu transfer ücretlerinin abartı derecesine geldiğini söyleyen Hasan Burgaç, “oyuncular için uçuk fiyatlar isteniyor. Kulüplerin bir araya gelerek bu konuyu ele almasını öneriyorum. Daha önceki yıllarda yabancının sıfır olduğu dönem de ayni sıkıntıyı yaşadık. Maalesef kuralın sık değişmesi uzun vadeli kadro planlamasını da olumsuz etkiliyor” dedi.

Hedef önce kupa


Bu sezon hedeflerinin Kıbrıs Kupası’nı yeniden kazanmak olarak belirlediklerini söyleyen Hasan Burgaç, “ ilk olarak kupa yolunda ilerlemek istiyoruz. Lig’de ise ilk 5’e girmeyi amaçlamanın yanında kadronun son şekli ve takımın performansı doğrultusunda ancak şampiyonluk hedefini dile getirebiliriz. Şu an için şampiyonluk hedefimiz var demek için erken. Bunun yanında güçlü ve istikrarlı bir ekip olacağımızdan şüphem yoktur” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75