Çıldır: Ara verilmesi doğru, askı düşüncesi yanlış

banner37

Ülkemizde Koronavirüs ile ilgili yerel vakaların artmasından sonra, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu tarafından antrenmanlara 1 Ekim tarihine kadar ara verilmesiyle ilgili kulüplerin açıklamaları devam ediyor.

Çıldır: Ara verilmesi doğru, askı düşüncesi yanlış
banner90
banner99

Ahmet ÖZYAŞAR

Vaka sayılarındaki artışın devam etmesi dolayısıyla liglerin askıya alınması da kulüp temsilcileri arasında tartışılmaya başlandı. Gerek antrenmanlara verilen ara, gerekse liglerin askıya alınma önerisiyle ilgili Gönyeli Başkanı Mehmet Çıldır verilen arayı doğru bulduklarını söyledi.

Ligler oynanmalı

 Mehmet Çıldır, vaka sayısındaki artışlardan dolayı antrenmanlara verilen ara kararını desteklediklerini, bu süreç zarfında insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak gerek sporcu gerekse halk sağlığı adına karara destek verdiğini söyledi.

 Çıldır, bununla beraber vaka sayısının düşmeye başlamasından itibaren liglerin yeniden başlaması için çalışma yapılması gerektiğini belirterek, liglerin oynanmasını istediklerini söyledi. Tüm dünyada spor müsabakaları devam ederken ülkemizde askıya alınma gibi bir düşünce olmaması gerektiğini vurgulayan Mehmet Çıldır, futbolumuzun askıya alınması durumunda sporcularımızın sıkıntı yaşayacağı, fiziksel olarak geri düşebileceklerini belirtti. Devletin üzerine düşen görevin başta ülkemize olan giriş-çıkışların denetim altına alınması gerektiğini vurgulayan Çıldır, sağlık ve sportif altyapımızı daha da güçlendirerek hayatımızın normal şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75