Çılgın “1” lig

banner37

1.Lig’de Y.Dumlupınar, Girne Hak Evi ve Gençler Birliği kısa sürede önemli yatırımlar yaparken, potansiyeli bulunan zirve adayı takımların varlığı da dikkatlerden kaçmıyor

Çılgın “1” lig
banner87

Futbolda her yıl maddi sıkıntılar konuşulsa da yapılan yatırımların büyüklüğü bu dalın cazibesini bir kez daha ortaya koyuyor. Süper Lig’de MTG’nin Yenicami’den Ünal Kaya’yı transfer etmesi şu ana kadarki en büyük olay olarak yorumlanırken, diğer tüm flaş gelişmeler 1.Lig’de yaşanıyor.


1.Lig’de bu sezon çıkma hedefi koyan ve buna uygun ciddi yatırım yapan şu ana kadar 3 takım bulunuyor. Dumlupınar, Gençler Birliği ve Girne Halk Evi, teknik adamlarını belirlemelerinin ardından transfer girişimlerine başladı ve önemli isimleri kadrolarına dahil etti.

3 takımdan büyük yatırımlar


Mağusa ekibi Dumlupınar, teknik adamlığa şampiyon apoleti bulunan Sedat Devecioğlu’nu getirirken, Burak Sarıkaya’yı kadrosuna kattı, ardından da TC kontenjanını da Düzkaya’nın yıldızı Ferit Kösem ve BAL Ligi’nden Beşir Ndiaye ile doldurdu.


Gençler Birliği’nde ise teknik adamlığa Hasan Topaloğlu’nun getirilmesinin ardından Deniz Kibar, Ali İmam, Ertan Bulut’u kadrosuna kattı. İskele ekibi dün de Türkiye’de bir dönem Galatasaray’da yıldızı parlayan Aydın Yılmaz’ı ülkeye getirdi. Transferin diğer hareketli ekibi GHE ise Mustafa Özarabacı ile anlaştıktan sonra Mustafa Avcı, Saydam Soy, Muhammed Uçar, Ali Akbulut, Samet Akrep gibi dikkat çeken isimleri kadrosuna kattı.

Gözler potansiyel zirve adayı diğer takımlarda


Transferleri devam ettirme niyetindeki 3 takım şu anda başlamamış sezonun zirvedeki 3 önemli adayı olarak görülse de, hedefi olan Akova Vuda, Yalova, Ozanköy gibi takımların ortaya koyacakları merak ediliyor. Buna ek olarak Esentepe, Mesarya, Karşıyaka gibi ekiplerin de üst sıralarda bulunma hedefinde olabilecek potansiyeli olduğu vurgulanıyor.


Diğer takımların ligdeki hedefleri yapacakları transferler, ortaya koyacakları performanslarla belirlenecek, bu takımların da sürpriz yapabilecekleri konuşulan 1.Lig yeni sezonda Süper Lig kadar kendinden söz ettirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER