banner6

Cimnastikçilerimiz Türkiye’de yarıştı

banner37

Cimnastikçilerimiz Türkiye’de yarıştı
banner150 banner151 banner143


KKTC Cimnastik Federasyonu’nun Birinci Takımı, Türkiye Cimnastik Federasyonunun Ankara'da 25-27 Mart 2022 tarihinde düzenlediği Minik Kızlar Müsabakası Birinci Ligi’nde başarıyla mücadele etti.


Maya Uluca, Türkan Kılıç, Maya Küçükakçalı, Defne Conkbayır ve Defne Erönen’in yer aldığı KKTC Cimnastik Federasyonu Birinci Takımı, yarışmada iyi bir performans sergileyerek takım halinde 5. olmayı başardı. Ferdi sıralamada ise Nida Toko, kategorisinde Türkiye 7’nci olmayı başarırken, 2015 doğumlu sporcular arasında en iyi performansı sergileyerek birinciliği elde etti.


Diğer sporcularımızın almış olduğu dereceler şöyle: Türkan Kılıç 14’üncü, Defne Conkbayır 18’inci, Defne Erönen 26’ncı, Maya Küçükakçalı 33’üncü.


Takımımız alet sıralamalarında da başarılı dereceler elde ederken, atlama masasında ve barfiks aletlerinde 3’üncülüğü elde etti.

İkinci takımımız, 7’nci oldu


Federasyona bağlı İkinci Takım ise İkinci Lig’de başarılı sonuçlar elde etti. Hira Nur Aydın, Nefes Şakir, Sır Mutlu, Varvara Pankratova ve Eylül Bulut yer aldığı İkinci Takım, şampiyonayı 7’ncı sırada tamamladı.

Sapsızoğlu: Sonuçlar bizi mutlu etmiştir


KKTC Cimnastik Federasyonu Başkanı Hasan Sapsızoğlu elde edilen derecelerle ilgili değerlendirmesinde “her iki takımımız da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir. Alınan sonuçlar Kasım ayında yapılacak olan 2. etap müsabakaları öncesinde bizleri çok mutlu etmiştir. Bu başarının kazanılmasını sağlayan çocuklarımızı, antrenörlerimizi, ailelerimizi ve emeği geçen herkesi kutlarız.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110