banner6

Çocuk fitnessçilerden büyük başarı

banner37

Sırbistan’da düzenlenen WFF FIT-KID Çocuk Fitness Şampiyonası’nda ülkemiz adına bu yıl ikinci kez uluslararası alanda podyuma çıkan Çocuk Fitness Milli Takımımız şampiyon oldu

Çocuk fitnessçilerden büyük başarı
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Sırbistan’da düzenlenen WFF FIT-KID Çocuk Fitness Şampiyonası’nda ülkemiz adına bu yıl ikinci kez uluslararası alanda podyuma çıkan Çocuk Fitness Milli Takımımız şampiyon oldu.

11 Ekim’de Sırbistan’da yapılan yarışmada başarılı bir şekilde yarışarak 11 ayrı kategoride şampiyonluk kazanan minik sporcularımız, ülkemizin uluslararası alanda tanıtılmasına da büyük katkı sağladı.

Takıma sponsorluk yapan KOOP-SÜT’ü dün eğitmenleri eşliğinde ziyaret eden minik sporcuları, KOOP-SÜT Genel Müdürü Salih Yücesoylu karşıladı. Minik sporculara KOOP-SÜT hakkında bilgi veren Yücesoylu, çocuklarımızın yaşatmış olduğu bu tarihi başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Fitness Uuslararası Hakemi ve Antrenörü Neval Çelebioğlu Akgürgen, ülkenin en öncü değerlerinden biri olan KOOP-SÜT’e kendilerine vermiş olduğu destek ve katkıdan dolayı teşekkür etti.

Ziyaret sırasında çocuklara KOOP SÜT ile ilgili bilgi verildi ve ardından da üretim tesisleri gezdirilerek çeşitli süt ürünlerinden oluşan içecekler ikram edildi.

Yücesoylu: Hem kurum hem de kişisel olarak yanlarında olacağız

Yarışmada büyük başarılar elde eden çocukları kutlayan Yücesoylu, “şampiyonluk duygusunu Kıbrıs Türkü’ne yaşatan bu çocuklara bundan sonrada başarılarının devamını diliyorum” dedi. KOOP-SÜT ailesi olarak tüm oluşumlara ve aktivitelere sonuna kadar destek vermeyi hedeflediklerini belirten Yücesoylu, bundan sonrada üzerlerine düşeni yapmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Yücesoylu, yarışmada dereceye girerek bizlere haklı bir gurur yaşatan bu çocukların milli formalarını ve masraflarını karşılamaktan büyük gurur duyduklarını kaydetti.

Akgürgen: Ülkemiz adına büyük gurur yaşıyoruz

Sporcuların bu büyük başarıyı profesyonel eğitmenler eşliğinde yaptığı yoğun ve bilinçli antrenmanlar sonrasında kazanıldığına değinen Fitness Uluslararası Hakemi ve Antrenörü Neval Çelebioğlu Akgürgen de, “Federasyonumuzun uluslararası alanda yapmış olduğu girişim sonucunda, ülkemiz uluslararası federasyona üye oldu ve kazanılan şampiyonlukları ülkemiz adına almanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Akgürgen son olarak KOOP-SÜT’ün kendilerine sağlamış olduğu gerek kıyafet gerekse maddi destekten dolayı teşekkür ettiğini belirterek, bu kucaklaşmayı ve maddi desteği diğer firmalar ve hükümetten de beklediklerini söyledi.

Akgürgen son olarak, yapmış oldukları altyapı çalışmaları sonucunda başarılarının artarak devam edeceğini belirtti.

Neval Çelebioğlu Akgürgen ve Antrenör Mustafa Akgürgen eşliğinde yarışmaya katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek büyük bir gurur yaşatan sporcuların isimleri şöyle:

Eylül Hancı 6 yaş grubunda şampiyon, Duru Aslan 6 yaş grubunda 2’nci, İrem Kadan 7 yaş grubunda şampiyon, Birce Esat 7 yaş grubunda 2’nci, Deniz Haksun 8 yaş grubunda 5’inci, Nevin Saçar ve Semihan Gökçebağ 8 yaş grubunda şampiyon, Berk Kaşif 9 yaş grubunda şampiyon, Ayşe Turgay 9 yaş grubunda 4’üncü, Neray Güneş 10 yaş grubunda 6’ncı, Emre Çulluoğlu 10 yaş grubunda şampiyon, Sevim Koç ve Coşkun Ateş 11 yaş grubunda şampiyon, Nehir Özerkan 12 yaş grubunda şampiyon, Sudem Serinkan 14 yaş grubunda 2’nci, Arif Kondoz 16 yaş grubunda şampiyon, Sanem Zekioğluları 16 yaş grubunda 3’üncü.

Bu derecelerden sonra çocuk sporcularımız takım olarak birinci gelerek şampiyon oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104