Çocuk: Hepimizde tedirginlik var

banner37

Dünya ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs tehlikesi nedeniyle tüm spor faaliyetleri dururken spor kamuoyundan yaşanan süreçle ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

Çocuk: Hepimizde tedirginlik var
banner99

Levent TEZEL

Süper Lig takımlarından Hamitköy’de savunmanın tecrübeli ismi kaptan Halil İbrahim Çocuk yaptığı değerlendirmede süreçle ilgili olarak ilk söyleyeceğini önce sağlık olarak ifade etti. Lige verilen aranın futbolcular için çok büyük kayıp olduğunu vurgulayan tecrübeli isim, çalışmaların başlama tarihinin belirsizliğini koruduğunu da ekledi. Aile ve evlat sahibi bir baba olarak birçok insan gibi tedirginlik duyduğunu ifade eden Halil İbrahim Çocuk, maçlar veya antrenmanlar başladığında virüs tehlikesi tam olarak bitmemişse futbolcuların kendilerini böylesi temaslı bir oyunda nasıl koruyacağını sordu. Kendisinin Hamitköy U15 takımını çalıştırdığını da hatırlatan Halil İbrahim, birçok ailenin tehlike geçene kadar çocuğunu göndermeyeceğini kendisine söylediklerini de dile getirdi.

banner134

Motivasyon çok düştü


Hamitköy takım Kaptanı Halil İbrahim Çocuk şöyle konuştu; “Süreçle ilgili olarak önce sağlık diyorum. Sadece ülkemizi değil tüm dünyayi etkileyen bir durum söz konusu. Doğal olarak maçlar da durdu. Ara uzadıkça da biz futbolcular için güç ve kondisyon kaybı çok ciddi noktalara taşındı. Bunun yanı sıra oyuncuların pek çoğunda moral-motivasyon da ciddi anlamda düştü. Maçlar başlayacaksa nasıl başlayacak? Sıcaklar başladı. Daha şimdiden 30 derece gibi sıcaklıklar görmeye başladık. Bir ay-bir buçuk ay sonra ne olacak? Gece maçı diyorlar. Gece maçı yapacak kaç tane sahamız var ki?”

Çoğu futbolcu oynamak istemiyor


“Gerek kendi takım arkadaşlarımızla gerekse de başka takımlardaki arkadaşlarımızla zaman zaman görüşüyoruz. Birçok arkadaşımız maçların oynanmasını bekliyor. Ama önemli bir kesim de yaşanan tedirginlik ve tehlike yüzünden oynamak istemediğini belirtiyor. Bunun yanında antrenmanlara devam konusunda da sıkıntılar yaşanacaktır. Örneğin ben özel sektörde çalışıyorum. Yaklaşık 2 aya yakın süredir çalışmıyoruz. İleriki süreçte işler kontrollü olarak açıldığı zaman büyük ihtimalle antrenmanlar da başlayacaktır. O şartlarda benim durumumdaki arkadaşların antrenman izni alması sanırım son derece zor olacaktır. Liglerin tescili için de farklı düşünceler var. Öyle bir durumda hiç bir takıma haksızlık olmaması gerekiyor. Ne olacağını hep birlikte göreceğiz.”

Aileler çocuklarını göndermek istemediklerini söylüyorlar


“Mayıs ortasında antrenmanlar başlayabilir deniyor. Burada Sağlık Kurulu’nun vereceği karar önemli olacak. Ki o tarihlerde virüs tehlikesinin tam olarak bitmeyeceğini de öngörerek konuşuyorum. Antrenmanlara başladığımızı varsayalım. Örneğin bizim takım 22 futbolcu, 2 antrenör ve 2 malzemeci toplam 26 kişi hiç bir temas olmadan nasıl çalışacağız? Futbol temaslı bir oyun. Bu durum sadece A takımlar için değil, alt yapılara futbolcu gönderen aileler için de ciddi anlamda tedirginlikler barındırıyor. Ben futbolculuğun yanı sıra Hamiköy’de U15 takımını da çalıştırıyorum. Birçok aile bu sezonluk çocuğunu göndermeyeceğini söylüyor. Aile sahibi, evlat sahibi bir baba olarak onları çok iyi anlıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75