Conifa'yı konuştular

banner37

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Paddy Power CONIFA 2018 Dünya Kupası sonrasında dün KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu'nda basın mensupları ile bir araya geldi

Conifa'yı konuştular
banner87

KTFF Başkanvekili Orçun Kamalı'nın yanı sıra KKTC Milli Takımı Teknik Direktörü Mustafa Borataş ile takım kaptanları Serhan Önet ve Hasan Piro katıldı.  Yaşanan süreç ve alınan ikincilikle ilgili bilgiler aktarılırken, Paddy Power CONIFA 2018 Dünya Kupası'nın en iyi 11'inde milli takımımızdan Uğur Gök, Billy Mehmet ve Serhan Önet’in yer aldığı açıklandı.

 

 Kamalı “ Tanıtıma katkı koyduk”


Londra’da bulundukları süre içinde yakın ilgi gördüklerini belirten Kamalı, dünya basınına verdikleri röportajlarla da tanıtıma katkı koyduklarını ifade etti. Hasan Sertoğlu ile yola çıktıklarını, büyük katkıları nedeniyle teşekkür ettiklerini ifade eden Kamalı, engelleme konusunda tüm baskılara rağmen Conifa yönetiminin geri adım atmadan yoluna devam ettiğini söyledi.

 

Borataş “İmkan verilse okyanusta yüzeriz”


Teknik adamlık serüveninde çalıştığı en uyumlu takımla birlikte yaklaşık bir ay mesaide olduklarını belirten Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Borataş, üç futbolcularının en iyi on bire seçildiğini, birçok kesimin takdirini kazandıklarını, yoğun programdan dolayı finalde istediklerini yapamayıp yine penaltılarla kaybettiklerini söyledi. Borataş, Kıbrıs’ın küçük gölünde yaşayan büyük balıklar olduklarını, imkan verilirse okyanusta köpekbalıklarıyla yaşayabileceklerini ifade ederek futbolcularının önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

 

Kaptanlardan serzeniş


Milli takım kaptanları Hasan Piro ile Serhan Önet, taraftar desteğinin önemine değinerek bu tip organizasyonların futbolcuların önünü açarak bir hedef yarattığını, önümüzdeki yıl Fransa’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için motive olacaklarını açıkladılar. Kaptanlar halkımızın bir bölümünün organizasyonu küçümsediğini ve yanlış yapıldığını, kötümser olmadan destek verilmesinin önemine değindi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER